zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Najlepšie cvičenie, ktoré spáli tuk na vnútornej strane stehien: Robte to raz za deň a vaše nohy budú neodolateľné!

Na vylepšovanie postavy nikdy nie je neskoro. Vnútornú stranu stehien sa oplatí formovať, hoci netrpíte nadváhou. Táto oblasť našich nôh totižto vyžaduje špeciálne cviky, ktoré ju cielene formujú a spevňujú. Prinášame vám sériu 6 najlepších cvikov na túto problematickú partiu, určite vás poteší, že sekundárne formujú aj brucho, boky a zadok. Cvičenie sa odporúča opakovať 5 x do týždňa. 

Na vylepšovanie postavy nikdy nie je neskoro. Vnútornú stranu stehien sa oplatí formovať, hoci netrpíte nadváhou. Táto oblasť našich nôh totižto vyžaduje špeciálne cviky, ktoré ju cielene formujú a spevňujú. Prinášame vám sériu 6 najlepších cvikov na túto problematickú partiu, určite vás poteší, že sekundárne formujú aj brucho, boky a zadok. Cvičenie sa odporúča opakovať 6 x do týždňa.

Sústava

Žaba

Ľahnite na chrbát a zdvihnite nohy. Spojte si vystreté nohy tak, aby sa päty dotýkali, ale prsty smerovali od seba. Teraz nohy pomaly ohnite v kolenách tak, že pätami sa stále dotýkate. Potom nohy opäť narovnajte. Nohy sú položené voľne vedľa tela. Vykonajte 3 cykly po 10 opakovaní, medzi každým cyklom si dajte 60 sekúnd pauzu.

Nožnice

Ruky sú vedľa tela a ležíte v polohe na chrbte. Zdvihnite nohy asi 30 cm vysoko a prekrížte ich 10 krát, rovnako ako pohyb nožníc. Každá noha by mala byť 10 x  hore a dole. Vykonajte 3 cykly, opäť s prestávkou 60 sekúnd medzi cyklami. Nohy sa počas cvičenia nemôžu dotknúť zeme.

Výpad

Postavte sa, nohy rozkročte na šírku ramien a ruky predpažte.  Urobte v tejto polohe krok do bohu ľavou nohou. Pravú nohu ohnite v kolene a skúste klesnúť s pravou nohou čo najnižšie a ľavou čo najďalej do strany. Potom preneste hmotnosť na druhú nohu. Urobte 10-15 výpadov na každej strane. Rovnaké výpady ako do strán, robte aj dopredu aj dozadu, opakujte 10x.

Stláčanie lopty

Tento cvik robte v sede na stoličke. Sedíte vzpriamene a medzi kolená si dajte pružnú loptu. Ruky sú pozdĺž tela, loptu slačte kolenami a zodvihnite nohy zo zeme tak, aby sa chodidlá zeme nedotýkali. Snažte sa zostať v tejto pozícii po dobu 30-60 sekúnd, pričom loptu čo najviac tlačíme kolenami. Vráťte sa do východiskovej polohy. Toto cvičenie opakujte 3x.

Cvičenie s pásom

Vezmite elastický pás. Rozkročte nohy na šírku ramien a potom dajte pás pod kolená. Pohybujte nohy striedavo do strán, aby ste prekonali odpor pásu. Vždy sa vráťte do východiskovej polohy a pre každú nohu opakujte 10x.

Na boku

Ležíte na ľavom boku, rukou podoprite hlavu. Pokrčte pravú nohu v kolene a položte ju na zem cez vyrovnanú nohu. Zdvihnite pravú nohu asi 30 cm vysoko, 10-15 x nohu zodvyhnite hore a dole. Opakujte cvičenie s druhou nohou.

zdroj: titulná foto brightside

Najlepšie tipy pre zdravie