zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Najlepšia rada môjho deda na boľavé kolená: Keby nie som zúfalá, nikdy by som to neskúsila, no naozaj to pomáha!

Dobrý deň, chcela by som sa podeliť o jeden recept, ktorý mi poradil dedo a myslím, že sa dá jednoducho aj nájsť na internete, určite o tom už kadekto počul a možno aj niekto skúsil.

Dobrý deň, chcela by som sa podeliť o jeden recept, ktorý mi poradil dedo a myslím, že sa dá jednoducho aj nájsť na internete, určite o tom už kadekto počul a možno aj niekto skúsil. Ja osobne som tomu neverila, pretože k domácim receptom som skeptická, ale kedže bolesti pokročili, povedala som si, prečo nie. Ide o špeciálny recept z hrozienok naložených v gine, odporučil mi to rovno môj dedo. Ja som užívala každý večer pred spaním, asi po 3-4 týždňoch sa mi polepšilo a už som nepotrebovala spať s tabletkou na bolesť.

Potrebujeme:

40% gin

Zlaté hrozienka (nie klasické tmavé, musia byť zlaté, kúpite ich v obchode so zdravými potravinami)

Postup:

Hrozienka dáme do sklenenej nádoby a jednoducho zalejeme ginom tak, aby boli ponorené. Nádobu prekryjte papierovým servítkom alebo plátnom, aby sa mohol alkohol volne vyparovať. Nechajte dva týždne odstáť.
Hrozienka potom dajte do čistého pohára a uložte do chladu a tmy. Užívajte 9 – 10 kúskov denne.

Neviem ako a prečo to zaberá, ale mne to pomohlo a dedovi som veľmi vďačná. Za pokus nič nedáte a každý deň byť na liekoch kvôli postupujúcej artróze za ten malý experiment stojí!

Žanetka L.

Najlepšie tipy pre zdravie