zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto je vraj najsilnejší PRÍRODNÝ liek na bolesť kolien a kĺbov: Pite ho, aby ste zmienili zápal, bolesť a prejavy reumy!

Bolia vás kolená a kĺby?

 

 

Nie je to nič príjemné, pretože bolesť vás môže obmedziť v bežnom živote a nepridáva ani na dobrej nálade.

Ak však zbytočne nechcete siahať po liekoch, vyskúšajte účinky tohto čisto prírodného nápoja z youtube, ktorý vás zbaví bolesti a vráti vám radosť do života!

 

 

Všetky zložky tohto liečivého nápoja obsahujú účinné látky, ktoré znižujú bolesť a zápal.

Pri pravidelnej konzumácii môžete dosiahnuť naozaj prekvapivé výsledky a budete sa cítiť výrazne lepšie.

Kurkuma je v prírodnej medicíne často využívaná na liečbu artritídy.

 

 

Pomáha zmierniť opuchy.

Tiež znižuje zápalové stavy a v kombinácii s vitamínom C, ktorý je vo vysokej miere obsiahnutý v citrusoch sa pozitívny účinok ešte znásobí.

Prejdime teda k príprave tohto protizápalového nápoja…

Potrebujeme:

1 pomaranč

 

 

1 citrón

1 ČL kurkumy

200 ml vody

1 PL medu

Postup:

Citrón a pomaranč si ošúpeme.

 

 

Nakrájame na malé kúsky a vložíme do mixéra.

Pridáme vodu, kurkumu a mixujeme do hladka.

 

 

Nápoj precedíme cez sitko a pridáme med.

Premiešame a pijeme každé ráno nalačno.

TOP potraviny, ktoré znižujú zápal

Odborníci jednoznačne odporúčajú veľa zeleniny a ovocia. Zahrňte vo svojej stravy ovocné šťavy, mliečne výrobky, aj zeleninové polievky. Rovnako prospešné sú aj kyslé mliečne výrobky. Nezabudnite jesť viac tvarohu a tiež mäkké druhy syra, cestoviny a obilniny.

Rybí olej

Je najbohatším zdrojom omega-3 mastných kyselín EPA a DHA, ktoré majú silný protizápalový účinok. Odporúčame použiť klasický rybí olej v množstve asi 1 PL denne. Je cenovo východnejší ako rybí olej v kapsliach a predávajú ho už aj čistený, bez zápachu.

Tučné severské ryby

Hoci losos nepatrí medzi najlacnejšie ryby, jeho konzumácia je pri liečbe reumatizmu naozaj veľmi nápomocná. Je totiž najbohatší na omega-3 mastné kyseliny. Dávajte však pozor, aby nebol nakladaný v rastlinnom oleji, ani inak upravený na rastlinných olejoch. Tie by znehodnotili jeho liečebné účinky.

Zelený čaj

Ďalší skvelý pomocník pri liečbe reumatizmu. Odporúčaná denná dávka je 4 – 6 vrecúšok, avšak nepite ho pred spaním. Obsahuje totiž kofeín. Je vhodné užívať ho dlhodobo a po zmiernení príznakov znížte dávku na 2 čajové vrecúška denne.

Surová zelenina

Surová zelenina je bohatá na vitamíny a pomáha odbúravať škodlivé zápalové látky. Jej pôsobenie v črevnej sliznici znižuje zápaly.

Olivový olej

Olivový olej je pre reumatika najvhodnejšie zvoleným olejom. Obsahuje 70% mononenasýtenej omega-9 kyseliny olejovej, ktorá sa správa neutrálne v súvislosti s tvorbou zápalových látok. Navyše obsahuje z rastlinných olejov najmenej omega-6, ktoré naopak prispievajú k tvorbe zápalu.

Kokosový olej

Kokosový olej je vhodný najmä pri tepelnej úprave pokrmov, pretože je z rastlinných olejov tepelne najodolnejší. Má menej ako 5% omega-6 mastných kyselín a navyše obsahuje zdraviu prospešné prirodzene nasýtené tuky.

Ľanový olej

Ľanový olej pomáha, nakoľko je najbohatší rastlinný zdroj omega-3 obsahujúci 50% ALA. Nevýhodou v porovnaní s rybím olejom je nutnosť premeny ALA v tele na protizápalovo účinné EPA a DHA. Táto premena prebieha u mladých ľudí v rozsahu približne 10 % a vekom sa znižuje, takže starší ľudia nedokážu využiť ľanový olej na tvorbu protizápalových látok, využívajú ho len ako zdroj energie.

Nevhodné potraviny pri reume

Ak trpíte reumou, vyhnite sa častej konzumácii repkového, slnečnicového, či sójového oleja. Vyraďte zo svojho jedálnička tiež arašidové a kešu oriešky, rastlinné maslo a červené mäso. Tieto potraviny totiž podporujú zápalové procesy v tele. Vyhnite sa tiež nadmernej konzumácii zemiakov, škrobov, bielej múky, sladkostí a je potrebné úplne vylúčiť alkohol. Konzumácia jednoduchých cukrov a alkoholu môže dokonca zhoršiť zápalové reakcie.

Babské recepty na zmiernenie bolesti

Zábaly z kapusty

Kapustové listy jemne naklepeme tĺčikom aby pustili šťavu a priložíme v niekoľkých vrstvách na postihnuté miesto. Obviažeme obväzom a necháme pôsobiť, najlepšie cez noc.

Liehové extrakty z bylín

Nazbierajte si kvety pagaštanu, mladé výhonky borievky, mladé šišky z jedle či mladé jedľové ihličie a namočte na 14 dní do liehu. Tieto prísady môžete buď kombinovať, alebo ich použiť po jednom. Hotovým extraktom natierajte postihnuté miesto. Použiť môžete aj žihľavový extrakt. Žihľavu zalejte olejom a nechajte takisto 14 dní lúhovať.

Čaje

Aj bylinkové čaje vám môžu pomôcť zmierniť príznaky reumy. Pomáha napríklad žihľavový čaj, odvar z kvetov bazy, či zo zeleného ovsa. Rovnako pomáha aj odvar z truskavca. Pripravte si ho podľa nasledujúceho receptu: 5 lyžičiek truskavca zalejte 1 litrom vody. Nechajte vylúhovať a pite 2 – 3 krát denne. Môžete si z neho spraviť aj kúpeľ či obklad.

Pri reumatizme rovnako dobre pomáha aj vhodná diéta. Odporúča sa konzumácia takých potravín, ktoré prispievajú k zníženiu zápalu a dopĺňať ich takými potravinami, ktoré majú neutrálny vplyv na zápal.

Prajeme veľa zdravia!

 

 

 

 

 

 

Foto: youtube
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie