zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť pečeň a zbaviť telo toxínov za 7 dní: Je to sila a oproti liekom nestojí nič!

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v tele. Je zodpovedný za odstraňovanie toxínov a odpadu z krvi a tiež zohráva úlohu v procese spaľovania tuku. Preto je dôležité, aby bol zdravý a fungoval správne.

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v tele. Je zodpovedný za odstraňovanie toxínov a odpadu z krvi a tiež zohráva úlohu v procese spaľovania tuku. Preto je dôležité, aby bol zdravý a fungoval správne.

Nesprávna výživa, ako aj zlý životný štýl (alkohol, málo spánku, lieky, nedostatok pohybu) môžu správnu funkciu pečene výrazne obmedziť. Na pečeni je úžasné to, že sa dokáže regenerovať sama, ale proces regenerácie pečene je pomerne dlhý a vyžaduje si konzumáciu zdravých potravín a zdravý životný štýl. Existuje však aj prírodný prostriedok, ktorý vám môže pomôcť tento proces urýchliť. Zdravá pečeň znamená zdravá pokožka, vlasy a celkovo sa budete cítiť oveľa lepšie. Tú zmenu si však všimne aj vaše okolie. 

Starý recept na čistenie a obnovu pečene za 7 dní

Odporúča sa najmä po užívaní silných liekov, zhoršenej funkcii pečene a ďalších zdravotných problémoch súvisiacich práve s týmto životne dôležitým orgánom. Áno, môžete si ľahko zakúpiť v obchode najrôznejšie doplnky výživy či čaje na obnovu pečene – toto je však čistá sila prírody. Všetko, čo potrebujete sú tieto 3 zložky.

Nápoj pre lepšiu kondíciu vašej pečene za 7 dní

Potrebujeme:

1/3 šálky sušených hrozienok

Šťavu z 1 citrónu

1 šálka nakrájanej červenej repy

2 šálky vody

Postup:

Nalejte vodu do panvice a priveďte ju do varu. Keď voda zovrie, pridajte repu a hrozienka. Vypnite plameň, akonáhle zmes zovrie, zakryte pokrievkou a nechajte lúhovať 45-60 minút. Vložte ochladenú zmes do mixéra a pridajte čerstvú citrónovú šťavu. Dobre premiešajte, až kým nebude zmes hladká – môžeme scediť cez gázu. Váš prírodný super účinný nápoj je pripravený. Odporúča sa piť 2 krát denne po 150 ml: raz ráno na prázdny žalúdok a druhýkrát pred obedom. Táto kúra sa odporúča aplikovať len po dobu 7 až 10 dní, potom si urobte prestávku na 2 týždne a podľa potreby opakujte.

Kto nemá rád červenú repu: Tento nápoj je  z niekoľkých jednoduchých ingrediencií a ponúka oveľa viac zdravotných výhod než len čistenie pečene:

Ide to silný antioxidant, ktorý posilňuje imunitný systém, čistí krv a reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, rovnako ako čistí pokožku.

Tu je postup, ako ho pripraviť doma.

Zloženie:

– 1 uhorka
– 2 citróny
– hrsť petržlenu
– 200 ml. voda

Postup a užívanie:

Jednoducho premiešajte ingrediencie v mixéry, kým sa nedosiahne homogénna zmes, a potom pite 1-2 poháre tohto nápoja denne. Opakujte tento postup celý  mesiac, potom vykonajte dvojtýždňovú prestávku a v prípade potreby zopakujte.

Čo ešte pečeni pomáha?

Pečeň i žlčník prečistí extra panenský olivový olej alebo éterický olej z oregana a škorice.

2 Polievkovú lyžicu oleja s citrónovou šťavou a so štipkou soli premieľajte chvíľu v ústach a prehltnite. Robte to tri razy denne hneď po jedle.

Pečeni pomôže aj čaj zo pšenice – hrsť povarte trištvrte hodiny v pollitri vody, ďalej špalda, zelená zelenina a čaj z bambusových lístkov.

Nejedzte

údeniny, bravčové mäso, baraninu, husacinu, salámy, paštéty, konzervy

Nepite

alkohol, korenené a cukrom sladené nápoje

Vynechajte

cesnak, papriku, nakladanú zeleninu, kyslú kapustu

Jedávajte

teľacie, jahňacie, kuracie mäso, ryby, kvalitnú šunku, výrobky z hydiny

Pite

pramenité vody, zelený i čierny čaj, zeleninové šťavy

Zelenina

kaleráb, petržlen, zeler, mrkvu, špenát, tekvicu, kukuricu, brokolicu, karfiol

Zázračná bylinka pre zdravú pečeň –  Pestrec mariánsky

V čom sa skrýva jeho tajomstvo?

Výnimočným ho robí najmä silymarín, ktorá zabraňuje prenikaniu toxických látok do membrán buniek. Dokáže čiastočne napraviť aj následky zlej životosprávy, či už ide o častú konzumáciu alkoholu, alebo o obezitu. Oplatí sa užívať ho aj preventívne.

Ktorá časť je liečivá?

Liečivé účinky sa ukrývajú v listoch a koreň, ale aj semenách a plodoch. V lekárni ho nájdete v podobe toboliek, čaju či oleja.

Vedľajšie účinky zatiaľ neboli preukázané, preto je pestrec pre naše zdravie bezpečný. Neodprúča sa ale kojacim či tehotným ženám, ľudom s vysokým krvným tlakom či tým, ktorí trpia závažnými srdcovými chorobami.

Ako zberať?

Aby ste sa dostali k liečivým semienkam, budete potrebovať rukavice. Bodliak totiž svoje plody pichľavo stráži. Semená zbierajte v septembri-októbri.  Biele páperie opatrne vyberte. Na jeho konci sú semienka, ktoré očistite. Prázdne hlavičky pre istotu ešte vytraste. Semienka nechajte preschnúť na čistom papieri. Nezabudnite zomlieť, alebo rozdrviť, inak nebudú mať nijaký účinok – to je veľmi dôležité.

Super liečivý čaj – obnovuje pečeň a celkové zdravie

Ak máte to šťastie a pestujete si ho doma alebo ste ho práve niekde v prírode objavili, isto vás bude zaujímať, ako sa pripravuje.

Je dôležité, aby ste s ním zaobchádzali opatrne. Prečo? Je to najmä preto, že účinky, ktoré má, sa môžu eliminovať nesprávnych zaobchádzaním. Ničia ich nesprávna teplota prípravy či styk s kovom. Ideálna teplota pri príprave by nemala presiahnuť 40 stupňov Celzia, inak by sa silymarín mohol znížiť a účinky čaju vymizli.

Liečivý olej

Rozdrvené semená zalejte kvalitným panenským olejom, napríklad pupalkovým. Nechajte týždeň stáť v chladničke a do mesiaca ho skonzumujte. Každé ráno si dajte za lyžičku.

Tinktúra

Rozdrvené semená môžete nechať vylúhovať v 6%-nom alkohole ako tinktúru.

 

Vyskúšajte 2-dňovú očistenie pečene!

Akonáhle ste už začlenili tieto zdravé tipy do vášho každodenného životného štýlu, 2-dňová očista pečene raz za pol roka je skvelá nielen pre zdravie, ale budete sa po nej cítiť fit a plní energie. Nezabudnite konzultovať so svojím lekárom alebo zdravotníckym pracovníkom zmeny v strave, aby ste sa uistili, že očista týmito potravinami je pre vás to pravé.

Raňajky:

Pri prvom jedle počas dňa skúste piť obyčajnú šťavu s ovocím, ako napríklad repnú šťavu so sušenými brusnicami alebo smoothie, najlepšie so špenátom.

Obed:

Na obed si môžete vyskúšať teplú obilnú kašu s ovocím, alebo chudé mäso s listovou zeleninou. Prípadne si môžete dopriať obľúbené ovocie.

Večera:

Pre vaše posledné jedlo dňa je najlepší ľahký šalát s cottage syrom, alebo tvarohom. Namiesto zálievky pokvapkajte citrónom a trochou olivového oleja.

Najlepšie tipy pre zdravie