zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Pre toto ju vyhľadávajú pacienti, vy to máte úplne zadarmo: Známa terapeutka ukázala zaručený postup, ako uvoľniť upchaté dutiny bez liekov!

Pri prechladnutí či alergii veľa ľudí trápia aj upchaté dutiny. Neustále užívanie liekov však nie je jediným riešením. Vyskúšať môžete aj tieto jednoduché pohyby prstov, ktoré vám uľavia od bolesti celkom zadarmo.

Bolí vás hlava? Možno za to môžu vaše dutiny. Toto ročné obdobie a premenlivé, no stále chladné počasie, sprevádza typické kýchanie, kašeľ, nachladnutie aj chrípky, ktoré ešte nepovedali svoje posledné slovo. Problémy sa však nevyhýbajú ani nosovým dutinám a mnoho ľudí až veľmi dobre vie, aké to je nepríjemné, keď sú upchaté.

Úľava pre upchaté dutiny

Všetci máme nejaké osvedčené metódy, ako „zatočiť“ s týmito problémami, no každý musí vyskúšať, čo mu najlepšie zaberie. Skôr, ako siahnete po liekoch z lekárne, môžete vyskúšať aj niečo, za čo nič nezaplatíte, no výsledok môže byť omnoho lepší a navyše ani nezaťažíte svoju pečeň. Populárna je lymfatická masáž, ktorou môžete sami sebe pomôcť prostredníctvom jednoduchých pohybov. Naše dutiny sú totiž súčasťou nášho lymfatického systému, a práve toto je jednoduchý spôsob, ako mu môžete uľaviť. Stačí iba jemne masírovať a tlakom pôsobiť na tie správne miesta a bolesti sú preč. Masážna terapeutka Heather Wibblesová je vyhľadávaná pacientami z celej krajiny a jej metódy priniesli ovocie v rýchlom zlepšení stavu a to bez liekov a iných podporných látok.  Vo svojom videu sa podelila o to, čo učí svojich pacientov už roky – ako má vyzerať účinné odblokovanie dutín len masážou.

Pozor na toto!

Ešte predtým, než sa pustíte do uvoľňujúcej lymfodrenáže, uistite sa, že nepatríte medzi skupiny ľudí, ktorým by mohla uškodiť namiesto toho, aby im pomohla. Wibblesová na svojom blogu upozorňuje, že ak trpíte niektorými z týchto zdravotných komplikácií, o aplikácii tejto techniky sa musíte poradiť so svojím lekárom. Medzi tieto problémy patria horúčky, akútna infekcia či iné zápalové ochorenia, ťažkosti s obehovým systémom, najmä trombóza alebo ak ste náchylní na zápal žíl. Rovnako buďte opatrní, ak máte nejaké srdcovo-cievne problémy, zhubný nádor, zvýšenú krvácavosť alebo počas rizikového tehotenstva. V takýchto prípadoch musí vhodnosť tejto metódy posúdiť lekár. Zdravie rozhodne netreba podceňovať a je potrebné sa o tom poradiť s odborníkom.

Ako na to?

Na to, aby ste lymfatickú masáž previedli správne, sledujte nasledovné kroky. Je veľmi dôležité, aby ste na jednotlivé miesta pôsobili pomalými, no správnymi hmatmi, ťahmi a tlakom. Netlačte však príliš, iba jemne a s citom. Ak chcete uľaviť svojim prínosovým dutinám, zamerať by ste sa pritom mali na štyri hlavné oblasti – hlavu, krk, okolo uší a na zadnej strane krku. Pomocou týchto pohybov odstránite nahromadené „dopravné zápchy“ v lymfatickom systéme, ktoré vám spôsobili upchaté dutiny.

1. Prstenník oboch rúk priložte na oba vrcholy kľúčnej kosti. Prostredníkom, prstenníkom a čiastočne aj ukazovákom  jemne zatláčame mäkké tkanivo nad kľúčnou kosťou (akoby sme sa chceli dostať za kosť). Tlak by mal jemný, nie nepríjemný ani bolestivý. Nestláčame rýchlo, 1 stlačenie za 2 sekundy celkom stačí. Budete cítiť, ako sa postupne mení tlak, ktorý cítite v ušiach. Ak je táto masáž pre vás nepríjemná, prekrížite si na hrudi ruky a ukazovákom a prostredníkom jemne masírujete mäkké miesta nad kľúčnou kosťou.

2. Teraz sa presunieme vyššie. Obe dlane uložíme po stranách krku pod uši tak, ako to vidíte na obrázku. Celú plochu dlane a prstov jemne posúvame dole – po veľkom svale na krku. Opakujeme asi 50-krát, začnete cítiť, že kvapalina steká z dutín a uvoľňujú sa.


3. Teraz sa presunieme na zadnú stranu krku. Obe dlane priložíme na zadnú stanu krku tak, aby sa prsty v strede takmer dotýkali. Teraz prstami robíme rovnaký pohyb ako po stranách krku. Posúvame ich smerom nadol, kým necítime, že sa tekutina naďalej uvoľňuje a normalizuje sa tlak v ušiach. Opakujeme asi 50-krát. Teraz by mal tlak v ušiach úplne ustúpiť a vy by ste mali cítiť zjavné uvoľnenie dutín.

 
Videopostup:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Najlepšie tipy pre zdravie