zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Masáž týchto bodov na tvári vás zbaví nepríjemnej bolesti hlavy aj krčnej chrbtice: Skúste to hneď!

Naša tvár prezrádza, čo sa deje v našom organizme: Zistite, aké choroby vás možno trápia!

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom do duše. Naša tvár je zas akýmsi zrkadlom toho, čo sa deje v našom tele. Stačí len vedieť čítať signály a možno prídete na to, čo vám spôsobuje zdravotné ťažkosti.

Ako pomôcť telu pomocou bodov na tvári

 

 

Reflexná masáž tváre dokáže telo zrelaxovať a vyliečiť množstvo zdravotných ťažkostí. Je skvelou náhradou za lieky, ktorými svoj organizmus len zaťažujeme, keďže na rozdiel od nich nemá žiadne vedľajšie účinky. Veľké plus je fakt, že pôsobí nielen liečebne, ale aj preventívne, keďže telo postupne posilňuje.

Reflexná masáž tváre pomôže pri:

• Bolesti hlavy a chrbta.

• Menštruačné bolesti.

• Poruchy krvného obehu.

• Problémy s trávením.

• Kožné problémy.

• Dýchacie ťažkosti a astmu.

• Bolesti krčnej chrbtice.

Je veľmi citlivým zásahom na organizmus, zlepšuje nielen hormonálne funkcie, funkcie nervových buniek, ale aj prekrvenie rúk a nôh. Poteší vás i to, že dokáže tvár krásne rozjasniť a omladiť.

 

 

Ako sa vykonáva?

Je najvhodnejšou masážou, lebo sa vykonáva bez použitia akýchkoľvek olejov a môže sa praktizovať kedykoľvek. 

Jediné, čo treba, sú prsty.  Najčastejšie sa vykonáva krúživými pohybmi bruškami prstov alebo jemným štípaním reflexných bodov na tvári. 

Stačí len zistiť tie správne body a po ich päťminútovom masírovaní sa pokožka okamžite napne a zdravotné ťažkosti sa zmiernia.

Trik proti nespavosti

 

 

Reflexná masáž tváre vás ľahko zbaví i stresu a zároveň pripraví telo k spánku.

 Bruškami ukazováka a prostredníka masírujte spánky jemnými krúživými pohybmi po dobu pol minúty až dovtedy, kým nepocítite úľavu.

Dôležité je, aby ste na miesto príliš netlačili, môže sa dostaviť opačný efekt, ako by ste si želali.

Zbaví vás  bolesti hlavy a krčnej chrbtice

 

 

Vyskúšajte jednoduchý trik, ktorý môžete vykonávať aj doma, a ktorým sa účinne  a jednoducho zbavíte bolesti hlavy a krčnej chrbtice. Na takúto masáž netreba špeciálne pomôcky, stačia špičky prstov.

Masírujeme každý bod pár minút, v naznačenom smere. Popri tom je dôležité piť vody, môžeme pridať pár cvikov na uvoľnenie krčnej chrbtice.

Čo prezrádza tvár o našom zdraví?

Analýza tváre nie je náhrada za medicínsku diagnostiku, ale napomôže porozumieť vášmu telu.

Čo prezrádzajú vačky pod očami

Tmavé kruhy pod očami môžu byť spôsobené aj genetikou. V tom prípade sa netreba tohto faktu obávať.

Môžu byť však aj signálom, že potrebujeme viac spánku. Treba byť v pozore najmä vtedy, ak si všimnete výraznú zmenu v priebehu krátkeho obdobia.

Kruhy a vačky pod očami sa objavujú aj v prípade, že vediete búrlivý život, pijete veľa alkoholu, či fajčíte. Dlhodobým riešením je zmena životného štýlu.

 

 

Červený nos

Ak je na nose veľa rozšírených krvných ciev, sfarbuje ho to do červena. Krátkodobo sa to deje v dôsledku chladu, alebo alergie. Ak však pozorujete dlhodobé začervenanie nosa, mali by ste navštíviť lekára.

Nažltnutá tvár a oči

Žltkastý odtieň vašej tváre a očí môže signalizovať, že vaša pečeň nefunguje správne. V tele sa hromadí odpad a toxíny. Zvýšený bilirubín a žltačka môže u dospelých spôsobiť vážne problémy. Toto zažltnutie pokožky môže naznačovať aj poškodenie pečene v dôsledku nadmernej konzumácie alkoholu. Ak spozorujete na vašej tvári žltnutie, mali by ste navštíviť lekára a podstúpiť testy, ktoré odhalia ochorenie pečene, pankreasu a žlčníka. Takisto treba zistiť, či sa nejedná o hepatitídu, či mononukleózu.

Náhly výskyt a pribúdanie materských znamienok

Materské znamienka treba vo všeobecnosti sledovať. Treba si všímať, či nemenia svoj tvar, alebo veľkosť. Dôležitá je aj ich farba a či majú ostrý okraj, alebo sa „rozlievajú“. Pre istotu rizikové znamienka nevystavujte prílišnému slnečnému žiareniu a používajte vždy ochranný krém.

Ak sa znamienko nachádza v oblasti, kde dochádza k jeho dráždeniu napríklad spodnou bielizňou, mali by ste zvážiť jeho odstránenie.

 

 

Kožné vyrážky

Kožné vyrážky môžu mať niekoľko príčin. Jednou z nich môže byť podráždenie, či alergická reakcia na jedlo, alebo kozmetiku. Vyrážky tiež môžu signalizovať nadmernú konzumáciu cukru. Ak je však začervenaná aj pokožka okolo, prípadne je tento stav sprevádzaný horúčkou, môže to byť lupus.

V takom prípade rozhodne treba navštíviť lekára.

Rany okolo úst

Väčšinou je to známka oslabeného imunitného systému, stresu, alebo únavy. Takéto ranky je dobré si natierať masťou, ktorú zoženiete bežne v lekárni. Ranky na tvári, či okolo úst môžu byť však aj herpesom typu I.

 

 

Popraskané pery

V zimnom období nie sú popraskané pery ničím výnimočným. Treba ich len natierať výživným balzamom na pery. Ak vám však pery praskajú príliš často, môže ísť aj o prejav nejakej alergie.

Chĺpky na tvári

 

 

Nadmerný rast chĺpkov na tvári u mladých žien môže naznačovať syndróm polycystických vaječníkov. Toto ochorenie môže spôsobiť ťažkosti s otehotnením a preto treba určite vyhľadať gynekológa. Treba sa vyhýbať sóji a cukru. Nadmerné ochlpenie na tvári u žien môže signalizovať tiež endokrinologické ochorenie.

Vypadávanie obočia, alebo mihalníc

Ak vaše obočie, či mihálnice spontánne vypadávajú vo väčšom množstve, môže to byť príznak ochorenia štítnej žľazy. Často sa to stáva ľuďom vo veku nad 50 rokov. Ak spozorujete ospalosť, priberanie na váhe a suchú pokožku, navštívte lekára.

Zdroj: www.zdrowienapoziomie.pl

Foto: unsplash

Najlepšie tipy pre zdravie