Bleskový likvidátor špiny na kobercoch: Netreba vám ocot ani sódu, ak chcete zázrak na počkanie, skúste tento starý trik!

Koberec je neoddeliteľnou súčasťou interiéru domácnosti a nášho pohodlia. Na podlahe je koberec vystavený prachu a nečistotám viac, ako iné vybavenie v domácnosti. Nehovoriac o tom, že koberce pôsobením vonkajších vplyvov môžu stratiť svoju žiarivú farbu a pôvodnú krásu. Toto je jednoduchý a overený postup, ako z koberca vytiahnuť špinu a oživiť farby úplne jednoduchou a pritom starou metódou.

Blesková metóda čistenia podľa našich predkov bez octu a sódy

Toto je geniálna vec – kúra so samočistiacim efektom, ktorá ako bonus rozžiari farbu. Stačí, ak koberec vyprášite alebo vysajete a husto posypete vlhkou soľou. Nechajte pôsobiť 1 hodinu. Keď bude soľ schnúť, bude do seba zároveň naberať špinu, dokonca aj tú veľmi zažratú vo vláknách. Potom soľ dôkladne vysajeme a sami budete vidieť, že koberec žiari a naopak soľ celkom zmenila farbu. Táto kúra oživí aj farby na koberci.

Tento tip nám poslala Valika Rošková

Domáca pasta, ktorá schová do vrecka aj drahý tep z obchodu

Ak máte veľmi špinavé alebo staré koberce, skúste ich vyčistiť touto domácou pastou. Potrebujete na ňu 1/3 pohára octu, 1 lyžicu jedlej sódy, 1 lyžicu prášku na pranie a horúcu vodu (ak zmes robíte v pohári tak vodu dolejeme tak, aby siahala cca 5 cm pod okraj pohára). Prelejeme do fľaše s rozprašovačom a nastriekame na povrch koberca. Necháme 20 minút pôsobiť a potom očistíme kefou. To je všetko, koberec a dokonca aj ten veľmi starý bude ako nový.

Dnes najobľúbenejšie