zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Prírodná čínska medicína má dlhovekú tradíciu: Pomocou týchto jednoduchých techník si môžete zlepšiť zrak, aj zahnať bolesť hlavy!

Dnes vám prinášame prepis článku z youtube videa s cennými radami od majstra Mu Yuchuna, ktorý poradil, ako si pomocou jednoduchých liečebných techník môžete zlepšiť zrak. 

Mnohí ľudia trávia dlhé hodiny pri počítačoch a tak si dennodenne namáhajú zrak, ktorý sa postupne začne zhoršovať. Málokto sa stará o zdravie svojich očí a to je pomerne veľký problém. V dnešnom článku sa dozviete, ako sa starať o svoj zrak v pohodlí svojho domova, vďaka veľmi jednoduchej metóde.

Ráno sa ako prvé naučte tento rituál.

Napustite si do umývadla trochu teplej vody, namočte do nej uterák, vyžmýkajte ho a priložte si ho na oči (nedávajte si ho na celú tvár, len na oči). Počas toho sa snažte precvičovať oči, akoby sa pozerali dozadu.

Keď uterák vychladne, znovu ho namočte do teplej vody a proces zopakujte. Pocítite okamžité zlepšenie.

Ďalšia rada sa týka vášho nosa. Ak sa vám zle dýcha, naberte si trochu vody do dlaní. Dýchajte opatrne, snažte sa zabrániť tomu, aby vám vnikla voda do pľúc.

Stačí si nechať trochu vody v nose. Potom si jemne natiahnite líca od nosa smerom von.

Následne posuňte prsty o niečo vyššie a potiahnite si rovnakým spôsobom aj okolie pod očami.

Ťahajte a dýchajte. Nos sa vzápätí uvoľní. Je tam totiž veľa bodov, ktoré sú zodpovedné za voľné dýchanie.

Pomocou týchto bodov si viete pri upchatom nose jednoducho pomôcť aj bez liekov. Pomáha aj pôsobenie tepla.

Zraku sa dá pomôcť aj masírovaním bodov na prstoch. Ak si budete masírovať vyznačené miesto na malíčku napríklad pomocou špáradla, prospeje to vášmu zraku.

Aj na palci je bod, ktorý pomáha. Vždy treba stimulovať body na tej ruke, ktoré oko vás bolí. Táto technika pomáha dokonca aj vtedy, ak vám napríklad pichne vetva do oka, bolí vás a slzí.

Pomocou ceruzky okamžite nájdete liečivý bod na obočí. Stačí ju len priložiť cez stred zrenice. Stimuláciou tohto bodu tiež pomôžete vášmu zraku.

Vo všeobecnosti platí, že čím bližšie je liečivý bod k oku, tým väčšia je jeho sila. Môžete však využiť aj bod vzadu na hlave, na temene.

Tento bod pomáha aj pri mŕtvici. Na konci priloženého videa nájdete spôsob masáže, ktorá pomáha aj pri bolestiach hlavy! 

Pri zlom videní pomáhajú aj body na obočí pri koreni nosa. 

Hneď za tým stimulujte aj bod na konci obočia. 

 

Celé vysvetlenie jednotlivých bodov si môžete pozrieť v priloženom videu. Nezabudnite si zapnúť titulky. Prajeme veľa zdravia!

 

 

Najlepšie tipy pre zdravie