zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Lekár poradil úplne najjednoduchší spôsob, ako prežiť sezónu bez chorôb a konečne sa dobre vyspať: Skúste to už dnes!

Málokto vie, že teplo rodinného domova nemusí byť vždy to, čo nášmu zdraviu skutočne prospieva. Samozrejme, v tomto prípade ide len o prirovnanie, ale faktom ostáva, že prostredie, v akom spíte, má výrazný vplyv na vaše zdravie. Lekár poradil úplne najjednoduchší spôsob, ako posilniť imunitu a naozaj sa dobre vyspať počas celého roka. 

Ako spíte vy?

Skúste si sami odpovedať na jednoduchú otázku, v akom prostredí spíte? Máte v noci rovnakú teplotu v izbe, ako cez deň, alebo sťahujete na noc radiátor? Spíte zababušený do perín, alebo sa naopak často budíte bez pereiny?Tento zjavne malý rozdiel môže mať vo výsledku veľký vplyv na to, ako dlho budete žiť a ovplyvní aj vaše aktuálne zdravie.

Čo sa deje s telom, ak spí v chladnejšej a dobre vetranej miestnosti?

Viete, aká je tá správna teplota pre zdravie a zdravý spánok? Podľa vedcov a lekárov sa pohybuje v rozmedzí medzi 15 až 19 stupňami Celzia – nie viac, ani menej. Ničoho sa neobávajte a vyskúšajte metódu ešte túto noc! Výsledky sa zaručene objaví.

Toto môžete čakať, ak si nastavíte správnu teplotu

Silná imunita a váš metabolizmus dokáže pracovať na plné obrátky – spaľujete tuky rýchlo aj počas noci

Spánok v chladnom prostredí priamo ovplyvňuje vašu optimálnu telesnú váhu. Metabolizmus začína lepšie fungovať s čím je spojené aj rýchle spaľovanie tukov.

Ráno budete naozaj oddýchnutý

Spanie v chlade výrazne zlepšuje kvalitu spánku, čo sa premieta na celkovej pripravenosti tela na druhý deň a väčšej odolnosti voči stresu. Ráno sa budete cítiť veľmi sviežo a pripravení na náročný deň.

Budete odolnejší voči chorobám

Ak spávate v chladnejšej miestnosti vaše telo je omnoho odolnejšie, lepšie sa bráni proti chorobám. Posilní sa vám imunita a to pocítite hlavne v časoch chrípky a prechladnutí. Kým iní budú ležať v posteli s chorobou, vy budete zdravý a plní síl.

Zastavíte predčasné stárnutie pokožky

Spánok v chladnejšej miestnosti zabezpečí vyššiu produkcia melatonínových hormónov: ráno budete nielen oddýchnutejší, ale tieto hormóny sú aj prevenciou proti predčasnému starnutiu pokožky.

Prevencia závažných porúch spánku

Štúdie tiež ukazujú, že spanie v chladných priestoroch redukuje symptómy fybromyalgie a syndrómu spánkového apnoe, čo sú chronické únavové syndrómy, u ktorých lekári veľmi zložito objavujú ich príčiny. Najzdravšie cestou je teda spať  v tomto chladnom prostredí, kde telo dokáže prirodzene regulovať vašu telesnú teplotu.

Predĺžite si život

Viaceré longitudinálne štúdie potvrdili, že ľudia, ktorí spia v chladnejšom a dobre vetranom prostredí žijú v priemere dlhšie, ako ľudia, ktorí trávia čas spánku v prekúrenom prostredí.

 

Najlepšie tipy pre zdravie