zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Keď uvidíte pri múre túto rastlinu, odtrhnite a zalejte ju lacným olejom: Najväčší bič na kliešte – 5 rokov ani jeden!

Šťavu z lastovičníka som používala na liečbu bradavíc roky-rokúce, ale o tomto jeho využití som sa dočítala až 5 rokov dozadu.

Šťavu z lastovičníka som používala na liečbu bradavíc roky-rokúce, ale o tomto jeho využití som sa dočítala až 5 rokov dozadu. Nevedela som, že je výborný aj proti kliešťom, ale je to tak. Vyrábam z neho olej, ktorý si dávam na seba vždy, keď idem do prírody. Celých 5 rokov som kliešťov nemala, dávam ho aj psíkovi do srsti a ten sem-tam kliešťa má, ale naozaj len minimálne (nedá sa to porovnať s tým, ako vyzeral bez neho). Kliešťom to asi naozaj nevonia. A ešte perlička nakoniec, keď som to povedala starkej ako objav storočia, ona ma uzemnila s tým, že to nie je nič nové. :-D

Olej proti kliešťom, ako na to?

Lastovičník zbieram v máji-júni a to tak, že trhám celé rastliny, nastriháme na menšie kúsky (ako klasicky, keď striháme bylinky) a potom ich „napchám“ do sklenených pohárov. Potom vezmem najobyčajnejší kuchynský olej (slnečnicový) a zalejem. Treba, aby boli všetky časti rastliny ponorené v oleji.

Stačí len zavrieť, položiť na parapetu (niekam, kde svieti slniečko) a necháme 2 týždne odpočívať. Potom scedíme cez gázu a dobre vytlačíme, aby sme získala čo najviac oleja, každá kvapka sa ráta. Skladujeme v tmavej miestnosti a jednoducho natrieme na ruky, nohy (hlavne okolo členkov) a aj topánky. Ja natieram aj okolo krku, nemám žiadne kožné reakcie na tento olej, ale ak sa bojíte, skúste najskôr len kvapku, ako znášate na pokožke. Nepočula som o žiadnych problémoch.  Psíkovi vtieram do srsti len pár kvapiek a tiež skvele funguje. Odporúčam každému, kto nechce používať chemické repelenty, mne toto zaberá stokrát lepšie!

Najlepšie tipy pre zdravie