zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Lacný domáci trik na popraskané a tvrdé päty: Pomôže aj s extrémne stvrdnutou pokožkou!

Stvrdnutá koža na pätách nás trápi aj počas zimných mesiacov. Našťastie, existuje celkom jednoduchý a lacný trik, vďaka ktorému budú vaše päty opäť v perfektnom stave. Vyskúšajte to ešte dnes!

Stvrdnutá koža na pätách nás trápi aj počas zimných mesiacov. Nedostatok hydratácie a nosenie ťažkej obuvi spôsobuje, že koža na päte ľahko stvrdne a popraská. Našťastie, existuje celkom jednoduchý a lacný trik, vďaka ktorému budú vaše päty opäť v perfektnom stave. Vyskúšajte to ešte dnes!

Potrebujeme:

3 lyžice sódy bikarbóny

Olivový olej

Sprchový gél

Niekoľko kvapiek esencálneho citrusového oleja

Postup:

Do vandlíka napustíme teplú vodu a nohy necháme aspoň 5-7 minút namočené v tomto kúpeli.

Zo sódy, oleja a sprchového gélu vytvoríme konzistenciu pasty. Do zmesi tiež pridáme niekoľko kvapiek esenciálneho oleja – ideálne citrusového.

Pastu vtierame pomocou rúk, kefky alebo pemzy do stvrdnutej pokožky na pätách. Necháme 5-10 minút pôsobiť a potom zmyjeme teplou vodou. Nakoniec päty natrieme hydratačným krémom.

Už po prvej procedúre budú päty omnoho jemnejšie a hladšie. Sóda bikarbóna urýchľuje hojenie trhlín na pokožke, hydratuje, pomáha odstraňovať odumreté bunky a okrem toho bojuje proti zápachu a plesniam. Túto kúru si doprajte každý deň v priebehu 14 dní a problém so stvrdnutou pokožkou na pätách bude minulosťou.

Najlepšie tipy pre zdravie