zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Kurkumový sirup s cibuľou a zázvorom: Lieči kašeľ a čistí pľúca lepšie, ako čokoľvek iné!

Tento kurkumový sirup podľa receptu z portálu curapelanatureza je bohatý na živiny a odporúča sa aj fajčiarom a ľuďom s chorobami dýchacích ciest, pretože čistí pľúca. Pľúca sú orgánom dýchacieho systému, ktorého hlavnou funkciou je dodávať kyslík do našej krvi, ktorý sa transportuje do buniek.

Ľudské telo má dve pľúca, jedno na každej strane a pravá strana je väčšia ako ľavá. Aj keď to možno ani nevnímate, vzduch, ktorý denne dýchame môže byť pre zdravie pľúc škodlivý. Je to preto, že naše pľúca sú neustále vystavené dymu, znečisteniu ovzdušia alebo mnohým ďalším škodlivým látkam. Na pľúca však nemá vplyv iba znečistenie ovzdušia.

Alergickú nádchu môžu spôsobiť aj ďalšie faktory, ako napríklad prach, peľ a potravinová alergia. 

Keď dosiahneme vek 30 rokov, pľúca zvyčajne dosiahnu svoju maximálnu kapacitu. Tá potom začne klesať a hoci si to spočiatku neuvedomujeme, dýchací systém hromadí toxíny, ktoré priamo ovplyvňujú zdravie. Tu je potom dôležité čistenie pľúc, aby mohli správne fungovať.

Je zavádzajúce myslieť si, že pľúca by si mali čistiť iba fajčiari. Pravda je, že pľúca sú jedným z najdôležitejších orgánov v našom tele – bez nich je prakticky nemožné žiť. Mnohí však ignorujú možnosť, ako ich vyčistiť. Existuje niekoľko prírodných spôsobov, ktoré podporujú čistenie pľúc, ako napríklad tento kurkumový sirup s cibuľou a zázvorom. Má detoxikačné, antibakteriálne a protikarcinogénne vlastnosti, ktoré pomáhajú eliminovať zvyšky, ktoré môžu brániť správnemu fungovaniu pľúc.

Sirup na čistenie pľúc

Tento sirup je bohatý na živiny, ktoré posilňujú imunitný systém, pôsobí ako prevencia proti chrípke, prechladnutiu a odporúča sa ľuďom s dýchacími ťažkosťami. 

Zloženie:

400 g cibule

2 PL kurkumového prášku

400 g hnedého cukru (čistého, kvalitného)

2 PL strúhaného zázvoru

1 l vody

Postup:

Vodu nalejte do hrnca, pridajte hnedý cukor a priveďte do varu na strednom ohni. Pridajte nakrájanú cibuľu, zázvor a niekoľko minút povarte. Potom nasypte kurkumu a varte, kým sa obsah zredukuje na polovicu. Nápoj potom prelejte do sklenenej nádoby, nechajte vychladnúť, zavrite a vložte do chladničky.

Dávkovanie: Každé ráno užívajte 2 lyžičky nalačno, asi 30 minút pred raňajkami a 2 lyžičky pred spaním. 

Výhody cibule

Cibuľa je bohatá na fytochemikálie, ktoré chránia pred rôznymi chorobami. Okrem toho má antioxidačné, protizápalové, antibakteriálne, antialergické a antiparazitné vlastnosti. So všetkými týmito výživnými látkami má schopnosť stimulovať vylučovanie toxínov z tela, čo prospieva zdraviu čistiacich orgánov ako sú pečeň, pľúca a pankreas. Cibuľa je navyše bohatá na kvercetín, látku, ktorá pomáha predchádzať vstupu vírusov a baktérií, ktoré spôsobujú dýchacie ťažkosti ako je astma a bronchitída. 

Výhody kurkumy

Kurkuma obsahuje kurkumín, ktorý znižuje oxidačný stres a zápal pľúc. Jeho antioxidačné a protizápalové účinky pomáhajú pri liečbe mnohých chorôb. Vďaka týmto látkam znižuje kurkuma pravdepodobnosť poškodenia pľúc. Okrem toho tiež zabraňuje oxidácii cholesterolu v cievach a zabraňuje pľúcnej fibróze. 

Kurkuma tiež posilňuje imunitný systém a pľúca pomocou prospešných živín, ako je železo, draslík, mangán, vitamín B6 a vláknina. Toto korenie navyše zmierňuje príznaky astmy, ktorú spôsobujú hlieny v dýchacích cestách a tie sťažujú dýchanie. Môžu dokonca spôsobiť zápal pľúc. Zabraňuje aj pneumónii vďaka antiseptickým a antibakteriálnym vlastnostiam, ktoré eliminujú baktérie spôsobujúce túto patológiu.

Výhody zázvoru

Zázvor má protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Je vynikajúci na čistenie pľúc a zabraňuje chorobám dýchacích ciest. Je tiež veľmi vhodný pre ľudí s astmou, pretože pomáha uvoľniť svaly pľúc a uľahčuje dýchanie. Okrem toho pomáha eliminovať hlien, lieči kašeľ, otvára priedušky, je antibakteriálny a antiseptický, je tiež ideálny na čistenie pľúc od tabaku. 

Výhody hnedého cukru

Hnedý cukor je bohatý na minerály ako je železo, fosfor, horčík, mangán a draslík. Má nižší počet kalórií ako biely cukor.

Ochrana našich pľúc je nevyhnutná pre dlhodobé uchovanie nášho zdravia. Ak sa rozhodnete pre túto prírodnú liečbu, určite urobíte veľkú službu svojim pľúcam. 

Prajeme veľa zdravia!

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie