zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Kurie oko zmizlo bez vypaľovania a nohy mám hebké ako bábätko: Najrýchlejšia pomoc a funguje aj na bradavice!

Nepríjemná kurie oká vzniknú na chodidlách najčastejšie ako následok zle zvolenej obuvi. Máme pre vás rady, ktoré ste nám poslali priamo vy, máte s nimi skúsenosť a fungujú vám zaručene.

Nepríjemná kurie oká vzniknú na chodidlách najčastejšie ako následok zle zvolenej obuvi. Máme pre vás rady, ktoré ste nám poslali priamo vy, máte s nimi skúsenosť a fungujú vám zaručene.

Zázračná zmes na kurie oká

Neviem, či patrím k tým pár výnimkám, ale mne napríklad lastovičník na bradavice nezabral. Babička mi vravela, že musím mať trpezlivosť a určite sa to podarí, ale bradavica nie a nie zmiznúť. Náhodou som videla skvelú TV reláciu, kde medzi iným spomínali aj to, ako silu lastovičníka zmnohonásobiť a zároveň túto silu aj uchovať. Výroba je úplne jednoduchá a keď budete potrebovať, tak si jednoducho nakvapkáte na vatovú tyčinku, alebo na vankúšik leukoplastu a priložíte na bradavicu alebo kurie oko. Mne to zabralo expresne rýchlo, bradavica po pár dňoch odpadla. Pomohlo nám to aj s kurím okom u môjho syna, tiež bolo za pár dní po ňom. Určite skúste.

Potrebujeme:

5 kvapiek čajovníkového oleja (tea tree olej)

200 ml silného bieleho alkoholu

70 g lastovičníka (celú rastlinu – korene, listy aj kvety)

Postup:

Celú rastlinu si nakrájame a vložíme do sklenenej fľaše, alebo do pohára na zaváranie. Zalejeme celkom alkoholom a necháme lúhovať na slnečnom mieste 3-6 týždňov. Sem-tam premiešame, alebo pretrepeme. Potom len scedíme, pridáme olej a uchovávame v chladničke v sklenenej nádobe. Takto máte liečivú zmes kedykoľvek, aj v zime, keď lastovičník dávno odpočíva pod snehom. Každý deň používame na potieranie, alebo nakvapkáme na leukoplast a necháme pôsobiť cez noc!

autor: Mirka Valachová

Ďalšie recepty, ktoré vám zaberajú na bradavice a kurie oká

Jednoducho odrežte dužinatý list skalnej ruže a prikladajte si ho dužinatou časťou na problémové miesto – na kurie oko, alebo bradavicu. Ja som aplikovala 2-3 x denne (kedy som si spomenula) a mám takú skúsenosť, že po pár dňoch som mala pokoj. Bradavica sama odpadla a kurie oko prestalo bolieť a o ochvíľku bolo preč. Fantastická vec a používam aj domácu masť zo skalnej ruže, je výborná na popáleniny, ranky, jazvy, modriny a všetky kožné problémy.

Janka

Citrón a ocot na kurie oko

Môj odskúšaný tip, ako sa zbaviť kurieho oka na chodidle: Škoda len, že som o tomto nápade nepočula skôr!

Tento nápad som si prečítala v časopise, ako radu od čitateľky, ktorá sa celé roky borila s problémom bradavíc na chodidlách. Ja som práve v tom čase mala kurie oko, ktoré ma veľmi bolelo a spôsobovalo problém aj pri obyčajnej chôdzi, recept podľa spomínaného článku pomáha aj na kurie oká, tak som sa odhodlala skúsiť ho, aj keď som tomu veľmi neverila. A výsledok? Týždne trápenia boli preč tak rýchlo, akoby nikdy neexistovali. Dúfam, že to pomôže aj vám!

Potrebujeme:

Citrónovú kôru

Ocot

Postup:

Kôru jednoducho namočíme do octu a necháme lúhovať asi 2-3 hodiny. Potom vyberieme, dáme na náplasť a priložíme presne na kurie oko, alebo bradavicu. Necháme pôsobiť cez noc – ja som cítila nepríjemné pulzovanie, ale nič, čo by sa nedalo vydržať. Ráno som vymenila náplasť a kôru namočenú do octu. Mne sa polepšilo asi po dvoch dňoch.

Milka C.

Dobrá rada od tety – používam to aj mozole

Domáci recept na popraskané päty, otlaky a kurie oká!

Poradila mi to moja teta a zafungovalo mi to po pár dňoch – celkom zmizol asi po dvoch-troch týždňoch. Perfektné je to hlavne v zime, ekď nemáte poruke lastovičník.

Potrebujeme:

10 ks aspirín (kyselina acetylsalicylová)
250 ml 70% liehu (môže byť aj Lesana alebo Alpa)

Postup:

Aspiríny rozdrvíme, nasypeme do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a zalejeme liehom. Zmes necháme odležať dva dni pri izbovej teplote a každý deň pretrepeme, aby sa aspirín dobre rozpustil.

Každý večer si túto zmes nanesieme na päty pomocou navlhčeného vatového tampónu – tampón necháme na päte. Potom pätu zabalíme do potravinovej fólie a obujeme cez ňu ponožku. Necháme pôsobiť celú noc. Ráno nohy opláchneme, dobre vysušte čistým uterákom a natrieme krémom.

Pomoc z prírody

Objavujú sa vám na chodidlách kurie oká? Toto je úplne jednoduchý spôsob, ako sa ich zbaviť rýchlo a hlavne natrvalo!

Stačí len vedieť, čo na nepríjemné kurie oká zaberá. Tieto prírodné spôsoby liečby dokážu nielen zastaviť rast kurieho oka, ale postupne ho aj celkom odstrániť a zabrániť jeho návratu. Oplatí sa vyskúšať ich, avšak nezabúdajte, že kurie oko nezmizne hneď.

Lastovičník: Táto užitočná rastlinka vám pravdepodobne rastie pri plote, múre alebo chodníku. Vytlačte z lastovičníka šťavu (naviac jej obsahuje stonka),naneste ju priamo na kurie oko a nechajte pôsobiť.

Rozchodník: Jeho účinky sú rovnako ako v prípade lastovičníka overené generáciami našich predkov. V prípade rozchodníka je liečivou časťou list. Prikladajte si ho na kurie oká a nechajte pôsobiť. Pozor, aby sa šťava z tejto rastliny nedostala do kontaktu s vašimi očami – môže trvalo poškodiť zrak.

Ocot a citrón: Zmiešajte obe látky v rovnakom pomere. Namočte si do roztoku kúsok vaty, priložte ku kuriemu oku a urobte zábal, ktorý necháte pôsobiť cez noc.

Cibuľa: Odrežte plátok cibule, posypte ho trochou soli a priložte ku kuriemu oku. Zabaľte a nechajte pôsobiť cez noc. Druhá metóda je pokvapkať plátok cibule trochou citrónovej šťavy, zabaliť a nechať pôsobiť cez noc.

Banánová šupka: Odrežte kúsok šupky, priložte bielou časťou ku kuriemu oku, zabaľte a nechajte pôsobiť.

Hrozienka: Niektorí ľudia odporúčajú pri liečbe kurieho oka aj sušené hrozienka. Prekrojte ich na polovicu a priložte na kurie oko. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín – ideálne celú noc.

Terpentín: Namočte vatový tampón alebo kúsok handričky do roztoku, priložte na kurie oko a zabaľte. Terpentín pôsobí antisepticky a kurie oko rýchlo zmäkčí. Postupným používaním kurie oko celkom zmizne.

Ak chcete zabrániť návratu tohoto kožného problému, myslite aj na prevenciu. Dôležitá je vhodná obuv a pravidelné odstraňovanie odumretých buniek na chodidlách.

Najlepšie tipy pre zdravie