zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Dajte len na 15 minút nohy do tohoto kúpeľa a ste ako znovuzrodení: Zbohom opuchy, boľavé nohy a vyspíte sa ako bábätko!

Moja mama mi tento kúpeľ na nohy poradila už dávno, ale reálne som ho začala využívať až posledné roky. Keď ma začali po práci viac pobolievať nohy, sem-tak sa objavili aj opuchy a pocit ťažkých nôh, skúsila som to a odvtedy praktizujem pravideľne. Stačí 15-20 minút a cítim sa ako znovuzrodená. Nohy sú na tom omnoho lepšie, cítim sa sviežo a hlavne žiadna bolesť. Moja mam to používala aj na zmiernenie bolestí pri artritíde.

Kúpeľ nôh, ktorá uľaví  od bolesti nôh, zbaví vás opuchov a únavy

Zmiešajte 1-2 šálky octu z jablčného octu so šiestimi šálkami teplej vody a namočte si nohy do tejto tekutiny, nechajte máčať,  kým sa voda neochladí. Tento kúpeľ je vynikajúci aj pri pocite ťažkých a opuchnutých nôh – môže za to vysoký obsah draslíka pomáha znížiť zadržiavanie tekutín, čo je častou príčinou opuchov nôh. Funguje to aj proti nepríjemnému mravčeniu v nohách, rpe ktoré som často mala problém zaspať, určite skúste je to neškodné a môže vám to po ťažkom dni padnúť naozaj dobre.

Milka G.

Na opuchy tiež slúžia octové zábaly – pomôžu aj s opuchom napríklad po uštipnutí hmyzom.

Ďalšie rady, ako jablčný ocot využiť

Potieranie boľavých kĺbov

2 lyžice jablčného octu zmiešajte s 1 lyžicou olivového oleja a zmiešajte s kokosovým olejom tak, aby ste získali konzistenciu pasty. Toto sa aplikuje na postihnutú oblasť, dôkladne naneste kruhovými pohybmi. Ak máte problémy s bolesťou krčnej chrbtice alebo inými bolestivými časťami tela, navlhčite teplý uterák vo vode s jablčným octom  a aplikujte ako teplý obklad.

Nápoj, ktorý pomáha činnosti čriev, pomáha pri bolesti kĺbov a je výborný aj na chudnutie

Zmiešajte 1 až 3 čajové lyžičky jablčného octu s 8 dl vody. Čerešňová šťava je okrem vody tiež dobrou voľbou, pretože má priaznivý účinok na kĺby. Dajte si tento nápoj  po 1 šálke 3 krát denne, najlepšie pred jedlom.

Olej s jablčným ocotom

Môžete si vytvoriť masážny olej s jablčným octom. Jednoducho zmiešajte 1 lyžicu olivového alebo kokosového oleja s dvoma lyžicami jablčného octu. Vmasírujte túto zmes niekoľko minút do boľavých kĺbov. Opakujte masáž každý deň pre úľavu od bolesti.

Na pokojný spánok

Zriedený jablnčný ocot s medom podporuje pokojný a neprerušovaný, sladký spánok.

Proti spoteným nohám

Jablčným octom sa dá zabojovať aj proti plesniam na nohách alebo poteniu chodidiel. Zmiešajte jablčný ocot s teplou vodou v pomere 1:5, nalejte do lavóra a močte si nohy – 10–15 minút.

Detoxikačný kúpeľ

Do kúpeľa pridajte 1 šálku jablčného octu s ⅓ až 1 šálkou soli do kúpeľa a 5-10 kvapiek éterických olejov. Vydržte v taktomto kúpeli aspoň 30 minút.

Na zdravé črevá (užívať maximálne mesiac)

Jablčný ocot obsahuje kyselinu octovú, tá je jeho základná látka, ona ho robí kyslým, vďaka nej má antiseptický účinok. Je to balzam na črevá. Možno ňou liečiť všetky črevné problémy – od plynatosti cez hnačku, až po rôzne koliky. Podporuje aj trávenie (môže za to kyselina maleinová). Okrem nej ešte jablčný ocot obsahuje kyselinu citrónovú, minerálne látky (draslík, horčík, vápnik…), vitamín B, C a kyselinu listovú.

Najlepšie tipy pre zdravie