zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Je to taká sila, že aj rovesníci mojej dcéry mi teraz strúhajú komplimenty: Na 5 dní so zmiešala želatínu a med – to je všetko!

S vekom, čo môže hovoriť, nemožno sa vyhnúť problémom s vráskami. Je však možné pozastaviť proces starnutia , ako aj odstrániť mnohé z viditeľných nežiaducich zmien oválnej tváre.

Moja priateľka Tamara už dlhé roky pôsobí ako kozmetička v  kozmetickom salóne a práve ona mi poradila recept na super efektívnu masku, ktorá ma viac ako raz pomohla. Teraz vyzerám ako mi dokonca dávajú komplimenty aj vysokoškolskí spolužiaci mojej dcéry :-). Táto maska ​​je v kozmetických salónoch veľmi žiadaná, ale môžete si ju pohodlne vyrobiť aj doma, poradím vám ako na to. Je to lacné a jednoduché, ale dôležité je poznať správny pomer!

maska ​​na tvár

© Depositphotos

Zázračná domáca maska

Existuje jednoduchá varianta tejto masky, ktorá pozostáva len zo želatíny a medu, ale ak chcete skutočnú bombu, určite skúste druhý recept, ktorý mám už od spomínanej kamarátky.

Toto je návod, ako si vyrobiť domácu masku s želatinou a glycerínom . Mimochodom, okrem toho, že s pomocou tejto kúry sa moja pokožka opäť vypla (hlavne lícach), podarilo sa mi zmierniť aj ovisnutú bradu!

 želatínová maska ​​na tvár

© Depositphotos

Potrebujeme:

  • 1 lyžička želatíny
  • 3 polievkové lyžice medu
  • 100 ml kozmetického glycerínu
  • 3 g kyseliny acetylsalicylovej (aspirín)
  • 100 ml minerálnej vody bez bubliniek
  • 3-5 ml levanduľového esenciálneho oleja

 maska ​​na tvár s želatinou a glycerínom

© Depositphotos

Postup:

Do vhodnej nádoby nasypte želatínu a zalejte ju minerálnou vodou. Nechajte napučať po dobu pol hodiny.

Jedna aspirínová pilulka sa popučí na prášok a vezmeme len množstvo na špičku noža.

 maska ​​na tvár s želatinou a medom

© Depositphotos

Napučaná želatína a všetky ostatné zložky sa dajú do sklenenej nádoby, tá sa vloží do horúcej vody a zmes sa rozmieša s drevenou tyčinkou, kým zmes nie je homogénna.

Odstráňte nádobu z horúcej vody a za stáleho miešania nechajte vychladnúť. Môžete dokonca miešať šľahačom, aby ste dostali nadýchanú hmotu.

Výsledná zmes vám môže stačiť aspoň tri týždne. Maska sa môže skladovať v chladničke ( ideálna teplota je v dvierkach).

 maska ​​na tvár s želatinou a aspirínom

  1. © Depositphotos

Pred použitím požadovaného množstva zmesi zohrejte v rukách alebo vo vodnom kúpeli.

Aplikujte večer 1,5-2 hodiny pred spánkom na očistenú tvár a hrudník (a súčasne aj na ruky).

 želatína a minerálna voda

© Depositphotos

Existujú dve možnosti: môžete nechať masku na tvári po dobu 20 minút, potom opláchnite minerálnou vodou a naneste na tvár nočný krém, alebo bežný  hydratačný krém, aby sa pokožka zvlhčila.

Ale nechcete masku umývať, jednoducho odstrániť zvyšky pomocou utierky a môžete ísť rovno spať.

Aplikujte masku dvakrát týždenne. Ale pre najlepšie výsledky, môžete aplikovať každý večer po dobu 5 dní.

 maska ​​na tvár s želatínovým a levanduľovým olejom

© Depositphotos

Želatína pomáha zlepšovať metabolizmus bielkovín a aminokyselín vo vrstvách pokožky, viditeľne ju vzpruží, rozžiaria má priaznivý vplyv na jej stav ako celok. Zároveň glycerín, med a kyselina acetylsalicylová dokonale dopĺňajú pozitívne vlastnosti želatíny.

No a levanduľový olej v tejto maske vám pomôže upokojiť myseľ a telo pre okamžitú relaxáciu. Navyše, koncentrovaná vôňa levandule vás zachráni pred nespavosťou!

© Depositphotos

utiahnite masku na tvár

© Depositphotos

Po dvoch týždňoch aplikácie masky sa mi tvár naozaj krásne zmenila – pokožka vypnutá a ovisnuté miesta sa zmiernili. Ak sa vám páči tento recept na omladenie pokožky , ukážte článok aj svojim priateľom. :-)

Najlepšie tipy pre zdravie