zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Japonská metóda, ktorá pomáha spaľovať tuk bleskovou rýchlosťou. Skúste ju ešte dnes!

Plavková sezóna je tu a ak rozmýšľate nad tým, ako sa zbaviť posledných tukových zásob na problematických partiách, možno by to chcelo vyskúšať niečo iné. Milióny ľudí po celom svete v tomto smere prisahajú na japonskú metódu.

Snáď všetci veľmi dobre vedia, že držanie diét nič nevyrieši a že najdôležitejšie sú zdravá, vyvážená strava a pohyb. No ak sa vám nedarí spáliť tuk ani tak, ani tak, skúste japonskú metódu chudnutia, ktorú si obľúbili ženy po celom svete. Jej tajomstvo spočíva v dýchaní.

Každý deň aspoň 2 minúty

Toto cvičenie vás nebude stáť hektolitre potu ani náročné výkony. Jeho základom je totiž dýchanie, ktoré vám vezme len 10 minút z celého dňa, no už za 50 dní môžete schudnúť aj 13 kilogramov. Ak nemáte ani tých 10 minút, postačia vám aj dve minúty, no ak chcete urobiť pre seba maximom, nájdete si troch viac času.

Túto metódu začal praktizovať japonský herec Miki Ryosuke, aby sa zbavil bolesti chrbta. Poradil mu ju lekár, takže je absolútne bezpečná. Napokon, ide v nej hlavne o precízne dýchanie a sťahovanie svalov. Základom je, že výdych trvá dlhšie ako nádych. Pri tomto cvičení trvá nádych tri sekundy a výdych sedem sekúnd, pričom zaujmete určitú pozíciu a držanie tela.

Podľa lekárov je vysvetlenie, že pri tomto cviku dochádza ku chudnutiu, logické. Tuk tvoria kyslík, uhlík a vodík. Ak vdýchnete kyslík, rozdelí ich na uhlík a vodu, pričom platí – čím viac kyslíka, tým viac spáleného tuku. Ak chcete spáliť tuku čo najviac a expresne schudnúť, tento cvik praktizujte každý deň, pričom pri ňom stojíte.

Jednu nohu dajte dopredu a druhú dozadu. Potom sa nadychujte po dobu troch sekúnd bez prestávky. Nezabudnite mať spevnený zadok a váhu preniesť na zadnú nohu. Počas nádychu dvíhajte ruky krúživým pohybom nad hlavu. Následne nato intenzívne vydychujte a spustite ruky, pričom svaly máte mať pevne napäté.

Podľa odborníkov táto metóda chudnutia posilňuje svaly a zrýchľuje metabolizmus. Pre správny efekt je potrebné tento cvik opakovať každý deň. Skvelé je, že si nevyžaduje žiadne špeciálne úsilie, žiadne pomôcky a dá sa robiť prakticky kdekoľvek.

Najlepšie tipy pre zdravie