zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Tento čaj dá do poriadku vaše pľúca, obličky, krvný obeh, aj srdce: Na jeho prípravu potrebujete len 2 suroviny, ktoré nájdete doma v kuchyni!

Bez ohľadu na to, že sú čaje veľmi chutné, majú aj veľa výhod pre naše zdravie. Dnes vám prinášame tento recept z youtube na naozaj jedinečný čaj, ktorý pomôže liečiť prechladnutie, problémy s obličkami, pľúcami, močovým systémom, bolesti hlavy, problémy s krvným obehom a tepnami a dokonca aj s tráviacimi ťažkosťami. 

Potrebujeme:

1 jablko

3 veľké lístky čerstvej bazalky

1,5 šálky vody

Postup:

Jablko si dobre umyjeme, prekrojím na polovicu a zbavíme jadrovníka. Potom ho nakrájame na menšie kúsky. Bazalku rozdelíme na lístočky a tie natrháme nadrobno. Do hrnca nalejeme vodu, dáme ju zovrieť a potom do nej vložíme bazalku, aj jablko.

Sporák vypneme, hrniec prikryjeme pokrievkou a necháme lúhovať 10 minút. Necháme mierne vychladnúť, preložím do mixéra a mixujeme asi 2 minúty na hladkú konzistenciu. Precedíme cez sitko a môžeme vypiť.

Jablko je bohaté na vlákninu, ktorá je pre naše zdravie veľmi dôležitá. Nielen že sa stará o náš tráviac trakt, ale prispieva aj k udržaniu nízkej hladiny cholesterolu. Vláknina je tiež skvelá na zníženie rizika srdcových problémov, cukrovky a jablko obsahuje až 15% odporúčaného denného príjmu.

Podľa štúdie v Austrálii sa zistilo, že jablká zlepšujú celkové zdravie pľúc a znižujú riziko astmy. Zistilo sa tiež, že ľudia, ktorí jedia 5 jabĺk týždenne, posilňujú zdravie dýchacieho systému. Jablká tiež hydratujú organizmus, čo je jeho ďalšou výhodou.

Bazalka podporuje zdravé trávenie. Táto rastlina je naozaj vynikajúca pre udržanie zdravého žalúdku a tráviacej sústavy. Pomáha ako prevencia proti vzniku vredom a zápalu žalúdka. Dokáže tiež vyčistiť dýchacie cesty a uľahčuje vykašliavanie.

 

Najlepšie tipy pre zdravie