zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Toto povedzte každému, koho trápia kolená: Overené, odskúšané – toto mi zabralo proti bolesti už za 1 noc!

Bolestivé kĺby sú v mojom prípade už súčasť každodenného života. Aby som do seba len nedlávila lieky na utlmenie bolesti, hľadám všemožné spôsoby ako si pomôcť. Napokon, aj sa hovorí že pomôž si, človeče, aj Pán Boh ti pomôže. :-)

Každú jeseň sa vyberieme s mužom do lesa na huby a popri tom si vždy nazbieram gaštany (myslím obyčajný pagaštan). Stačí tak 15-20 kusov, ja ich len pokrájam na štvrtinky, prípadne popučím, dám do veľkého skleneného pohára na zaváranie a zalejeme litrom lesany (dá sa použiť aj alpa alebo silný alkohol). Zavrieme a nevšímame si celý mesiac. Potom používame na potieranie boľavých miest. Inak ja do zmesi pridávam aj obyčajných rozdrvených acylpirínov, ale pôvodný recept je bez acylpirínu.

Pred spaním jednoducho natriem na boľavé kĺby – ja mám problém hlavne so zápästiami a kolenami. Je to perfektné na uvoľnenie bolesti. Moja svokra používa aj na kŕčové žily a studené nohy. Dokonca, mne pred tromi rokmi hrozil lekár kvôli veľkým bolestiam zápästia operáciou, ale odkedy používam tento liek, polepšilo sa mi a operácia je zatiaľ našťastie v nedohľadne. Bolesť sa uvolnila už po 1 noci, ako si tento domáci liek natrela na kolená. Odporúčam každému s podobným problémom!

Diana M.

Najlepšie tipy pre zdravie