zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Kašlite na chémiu, priložte si na brucho toto: Rýchla záchrana pre každého, koho trápi bolesť brucha, kŕče alebo hnačka! 

Kŕče, bolesť, hnačka, či nepríjemné nadúvanie a plynatosť. Problémy, ktoré z času – načas trápia každého a len ťažko sa s nimi bojuje. Nemusíte sa však dopovať chémiu z lekárne, na tieto problémy efektívne zaberajú aj prírodné recepty, na ktoré sa dnes už takmer zabudlo. Tento dokázal ľuďom bojovať s tráviacimi ťažkosťami celé stáročia a dnes funguje rovnako dobre. Jeho tajomstvo spočíva v jednej prísade – fenikli.

Na problémy so žalúdkom a črevami funguje prekvapivo účinne

Semienka tejto zázračnej rastlinky totiž pôsobia na žalúdok a črevá ako liečivý balzam. Môže za to vysoký obsah látok, ako anetol, fenchón a aj estragol, ktoré sa pôsobením tepla uvoľňujú a pôsobia na trávenie,proti plynatosti, uvoľňujú kŕče a tiež ničia baktérie, ktoré spôsobujú hnačku. Výborný je aj v prípade, že ste to prehnali s maškrtením. Fenikel pritom vôbec nemusíte užívať, stačí priložiť si na brucho tento obklad.

Potrebujeme:

6 lyžíc rozdrvených semien fenikla

500 ml vriacej vody

Postup:

Stačí plody zaliať vodou, nechať vylúhovať ako klasický čaj a potom scediť. Keď je teplota tekutiny príjemná, namočíme do nej starý uterák alebo utierku a priložíme na brucho. Po 15 minútach by ste mali cítiť úľavu. Feniklový obklad pôsobí rýchlo. Pokojne nechajte na bruchu aj hodinu. Fenikel prospieva nielen telu, ale jeho vôňa upokojí aj dušu. Zábal sa odporúča opakovať 3x denne, aby sa problémy nevrátili.

Najlepšie tipy pre zdravie