zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Pripravte si džús z mrkvy a citrónu: Táto kombinácia je nabitá vitamínmi a má množstvo zdravotných výhod!

Mrkvový džús s citrónom má osviežujúcu chuť, nabije vás energiou, ale je zároveň aj vitamínovou bombou, ktorá má množstvo výhod. Vďaka tomuto videu z youtube sa v tomto článku dozviete, prečo je mrkvová šťava s citrónom taká prospešná a ako si ju najlepšie pripraviť.

Mrkvový džús s citrónom má osviežujúcu chuť, nabije vás energiou, ale je zároveň aj vitamínovou bombou, ktorá má množstvo výhod.

Vďaka tomuto videu z youtube sa v tomto článku dozviete, prečo je mrkvová šťava s citrónom taká prospešná a ako si ju najlepšie pripraviť.

Výhody pre zdravie

1. Chráni srdce

 

Je veľmi potrebné, aby sme sa starali o svoje srdce. Táto kombinácia je bohatá na draslík a živiny zodpovedné za kontrolu krvného tlaku. Okrem toho je bohatá na vitamín C, ktorý prispieva k zdraviu srdca tým, že pomáha udržiavať zdravie buniek a pôsobí ako prírodný bojovník proti voľným radikálom.

2. Záchrana pre oči

 

Mrkva je bohatá na vitamín A a betakarotén a je veľmi dôležitá pre udržanie zdravia očí. Je to preto, že tieto výživné látky chránia bunky najmä v oblasti rohovky.

Pozitívny účinok na zrak ešte umocňuje spojenie mrkvy s citrónom.

3. Reguluje pH tela

 

Má schopnosť regulovať vnútorné pH tela, pretože hoci je citrón chuťou kyslý, v tele sa správa ako zásaditý. Citróny tiež obsahujú kyselinu citrónovú a askorbovú, ktoré sa ľahko metabolizujú.

Pravidelná konzumácia pomáha eliminovať prebytočnú kyslosť v tele, vrátane kyseliny močovej v kĺboch, ktorá je jednou z hlavných príčin bolesti a zápalu.

4. Pomáha pri chudnutí

 

Má močopudné vlastnosti, pomáha eliminovať nadúvanie a napomáha vylučovaniu prebytočnej tekutiny z tela. Má termogénnu funkciu, ktorá je zodpovedná za spaľovanie lokalizovaného tuku zrýchlením metabolizmu tela.

Bonusom je, že táto kombinácia bojuje proti celkovej únave a pôsobí ako stimulant a životabudič. Pokojne si ju teda doprajte aj namiesto rannej kávičky.

5. Pomáha pri chrípke a kašli

Mrkva s citrónom je vynikajúci prostriedok v boji proti kašľu, zápalom hrdla a hlienom v prieduškách a pľúcach. Pri chorobe podávajte ako podpornú liečbu, účinky sa dostavia naozaj rýchlo!

Recept na liečivý nápoj z mrkvy a citrónovej šťavy

Potrebujeme:

 

2 poháre nakrájanej mrkvy

1/4 šálky citrónovej šťavy

1/4 šálky vody

Postup:

 

Do mixéra vložíme nakrájanú mrkvu, zalejeme vodou a vymixujeme.

Nakoniec pridáme citrónovú šťavu a pijeme pre zdravie.

Prajeme vám veľa zdravia.

Video návod:

 

 

 

Najlepšie tipy pre zdravie