zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Stačil týždeň a kŕče aj bolesť nôh úplne zmizli: Tento starý trik je záchranou pre každého, komu nedajú spávať boľavé nohy, ja som zaň nesmierne vďačná!

35 rokov na nohách, to je daň za to, že som sa mohla venovať mojej záľube – prácu v kaderníctve. Skôr, alebo neskôr si to samozrejme vyberie svoju daň, v mojom prípade obrovské bolesti nôh, kŕčové žily a čo je najhoršie aj kŕče, ktoré mi nedali spávať.

35 rokov na nohách, to je daň za to, že som sa mohla venovať mojej záľube – prácu v kaderníctve. Skôr, alebo neskôr si to samozrejme vyberie svoju daň, v mojom prípade obrovské bolesti nôh, kŕčové žily a čo je najhoršie aj kŕče, ktoré mi nedali spávať. Vyskúšala som chladivé mastičky, zábaly, špeciálne soli na kúpania, ale všetko fungovalo len pár dní. Keď sme raz boli u starkých, babka mi povedala, že ľudia, ktorí mali problém s nohami používali obyčajné šupky z cibule, z ktorých si pripravovali liečivý nápoj. Stačilo ho piť pár dní a skutočne mi pomohol.

3-1

Dala som sa na to, keď ma opäť trápili kŕče. Zavolala som babke a ona mi povedala presný recept: 2-3 hrste cibuľových šupiek (ja mám našťastie domáce), zalejme 500 ml vriacej vody a necháme lúhovať 10 minút. Potom len necháme vychladnúť, scedíme a pijeme večer po večeri. Ja si to napríklad popíjam pri televízii pred spaním – muž pije pivo a ja toto :-D. Takto som to opakovala každý deň počas jedného týždňa a problémy sa postupne zlepšovali, až sa mi nakoniec skutočne veľmi uľavilo a v noci som sa už vôbec nebudila – čo je pre mňa ako zázrak. Kúru zvyknem zopakovať tak raz za dva mesiace, alebo keď doma čistím cibuľu a spomeniem si, že už dlho kúru nerobila.

6-1

Z šupiek si vyrábaj aj túto liečivú masť. Je skvelá na kožné problémy, podráždenie, popáleniny, exzémy a aj na štípance od hmyzu. Výborná je aj na kurie oká. Nasekané cibuľové šupky jednoducho zmiešajte s obyčajnou bravčovou masťou v pomere 2:3 a túto zmes nanášajte na postihnuté miesta dvakrát denne.

Ľubica

Najlepšie tipy pre zdravie