zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Tieto tabletky kupujete za drahé peniaze v lekárni: Úplne jednoducho si ich vyrobíte aj doma a vydržia vám celé mesiace!

Už nemusíte utekať do lekárne: Tieto domáce tabletky fungujú okamžite a vyrobíte ich len z 3 prísad!

Jarné počasie môže byť ešte poriadne zradné a predstavuje mnohé nástrahy aj pre naše zdravie. Chladné rána a večery sú častou príčinou prechladnutia a s ním spojeným nepríjemným kašľom.

Ak pri kašli a prechladnutí hneď utekáte do lekárne po tabletky proti kašľu, určite viete, že ich časté užívanie neprospieva vášmu zdraviu a dokáže poriadne potrápiť aj vašu peňaženku. Tieto tabletky obsahujú okrem účinnej látky aj látky, ktoré zdraviu zrovna neprospievajú (konzervanty, farbivá).

Dobrou správou je, že účinné pastilky proti kašľu a prechladnutiu si môžete ľahko a rýchlo vyrobiť aj u vás doma, trvá to len pár minút a budú vám slúžiť celé mesiace. Každá z použitých látok je veľmi prospešná aj sama o sebe, skutočnú silu však naberajú až vtedy, keď sa spoja. Sú celkom bezpečné aj pre deti.

Na výrobu pastiliek proti kašľu a prechladnutiu potrebujeme:

½ šálky kokosového oleja

½ šálky medu

1 a ½ lyžičku mletej škorice

Ďalej potrebujeme:

Formičku na ľad

Nádobu na skladovanie

Postup:

Všetky prísady preložíme do misky a pomocou ručného mixéra alebo šľahača vymiešame jednotnú hmotu. Miešame, kým olej a med nie sú celkom spojené. Potom jednoducho navrstvíme do formičiek.

Vložíme na 20 minút do chladničky, alebo kým zmes nestuhne.

Skladujeme v uzatvárateľnej nádobe v chladničke a používame podľa potreby. Tabletky vám vydržia celé mesiace, pretože látky sú zároveň aj skvelé prírodné konzervanty.

Cmúľame v ústach ako bežné pastilky proti kašľu.

Prečo fungujú?

Kokosový olej

Dokáže upokojiť podráždené hrdlo a sliznice, utlmuje kašeľ a posilňuje imunitný systém. Obsahuje množstvo antioxidantov, má antibakteriálne vlastnosti, ničí vírusy, bojuje proti baktériám a obsahuje vysoký podiel kyseliny laurovej, ktorá bojuje proti zápalom, vírusom, baktériám a ďalším nepriateľom nášho zdravia.

Med

Má obzvlášť silné antibakteriálne vlastnosti a bojuje proti vírusom. Prirodzene lieči prechladnutie a kašeľ – aj preto je bežne jednou z hlavných súčastí liekov proti kašľu z lekárne. Hustá konzistencia obalí sliznicu čo je obzvlášť prospešné pri suchom dráždivom kašli. Med je tiež skvelým bojovníkom proti alergiám, čo tiež využijete najmä v jarnom období.

Škorica

Ako liek sa používa stovky rokov. Obsahuje celý rad zlúčenín, ktoré ničia baktérie, pôsobia protizápalovo a upokojujúco. V boji proti chrípke a prechladnutiu je zvlášť silná práve vtedy, ak ju spojíte s medom.

zdroj: naturallivingideas

Najlepšie tipy pre zdravie