zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Ak sa u vás začnú objavovať opuchy a bolesť nôh, urobte to HNEĎ: Toto zaberá najlepšie a je to čistá príroda!

Toto pomôže, keď vás trápia opuchnuté nohy!

V priebehu rokov sa môžu objaviť viaceré problémy súvisiace s pohybovým aparátom – atritída, zápaly kĺbov, bolesť a opuchy, ktoré sú prejavom viacerých ochorení.

 

 

Príčiny môžu byť rôzne – hormonálne zmeny, sedavé zamestnanie, opotrebenie, alebo zápalové ochorenia.

Okrem štandardnej liečby navrhnutej lekárom sa však môžete zbaviť aj veľmi nepríjemných opuchov a bolesti, ktoré sa u niekoho objavujú len z času na čas, u iného sú bežnou súčasťou života.

Ak sa vám ale častosť opuchov a bolesti stupňujú, mali by ste vyhľadať lekára.

Čo môže byť príčinou opuchu?

 

 

Infekcie

Vznik kŕčových žíl alebo upchatie žíl

Komplikácie počas tehotenstva

Alergická reakcia

Mechanické poranenie

Jedntvárny pohyb – sedavé zamestnanie

Nedostatočne doliečenú zlomeninu alebo problémy so svalmi, napríklad zápal

Tieto domáce recepty vám pomôžu

Recept proti opuchom a nahromadenej tekutine s čiernou reďkvičkou

 

 

Opuchy sa často vyvíjajú ako dôsledok retencie tekutín v tele, čo je zase spôsobené nerovnováhou sodíka a draslíka.

Reďkovky pomôžu zbaviť telo nadmerne zadržiavanej tekutiny, pretože obsahuje veľké množstvo draselných solí a majú močopudný účinok.

Reďkovka s citrónovou šťavou – silný recept proti zadržiavanej vode a opuchom spôsobeným týmto problémom

Budete potrebovať

200 g reďkovky čiernej

40 ml citrónovej šťavy

Koreňovú zeleninu nastrúhame na hrubom strúhadle, pridáme citrónovú šťavu a premiešame. Vezmite 30-40 g zmesi 4-5 krát denne po dobu jedného týždňa.

Petržlenový čaj proti opuchom

 

 

Jedným z najúčinnejších a najzdravších prírodných diuretík je obyčajný petržlen. Uvarte si z neho jednoduchý čaj, ktorý bojuje proti zadržiavanej vode v tele.

Budete potrebovať:

5 lyžičiek petržlenovej vňate

500 ml vody

Ako na to?

Vodu priveďte do varu a vysypte do nej na drobno pokrájanú čerstvú vňať. Nechajte povariť ďalších 5 minút a vypnite.

Po vychladnutí sceďte a nezabudnite čaj piť minimálne 3x denne. Vašim nohám nikdy nebolo lepšie a príjemnejšie.

Zázračný žihľavový kúpeľ nôh

 

 

Vieme, ze žihľava má veľa pozitívnych účinkov. Chcem vám opísať moju skusenosť, lebo dúfam, že tým niekomu môžem pomôcť.
Moja mama trpela roky na neprekrvenie nôh.

Napriek liekom mávala bolesti nôh, výrazné opuchy a niekedy pár dní vôbec nespala a bolesti sa niekedy vystupňovali až natoľko, že sme boli nútení urýchlene vyhladať lekára. Pani sestrička z ordinácie u všeobecnej lekárky nám povedala, že pomôcť sa dá so žihľavou.

Neuveriteľné, ale fungovalo to hneď.

Treba natrhať žihľavu –  ale dôležité je natrhať ju aj s koreňmi. Potom dobre poumývať od hliny a ponoriť do vedra so studenou vodou.

 

 

Takto necháme žihlavu lúhovať celú noc. Na druhý deň treba preliať do hrnca a nechať zohriať ale nevariť. Keď je tekutina horúca, zložíme z plameňa a necháme vychladnúť tak, aby bola tekutina príjemná a vydržali sme kúpeľ nôh.

Kúpeľ stačí cca 20 min. Neuveriteľné, ako sa mame uľavilo, už počas kúpeľa cítila účinok. Kúpeľ zaberá aj proti opuchom a na kŕčové žily.

Mladé šišky v alkohole alebo alpe

 

 

Francovka v ktorej necháte lúhovať levanduľu alebo obyčajné gaštany či mladé šišky. Používame na potieranie. Návod, ako výluh pripraviť nájdete TU.

Žihľava, púpava, a lopúch

Žihľavový alebo púpavový čaj je pri opuchoch a bolestiach veľmi dobrou pomocou. Bylinky môžete použiť aj na kúpele alebo výluhy, z ktorých sa robia zábaly.

Vyplavte nadbytočnú vodu z organizmu

Výborný je čaj z malinových, černicových listov, obyčajná uhorka alebo citrónová voda. Obmedzte slané pokrmy, práve tie sú spoluzodpovedné za hromadenie sodíka vo vašom tele.

Zábaly

Namočte uteráky do výluhov z petržlenu, ľubovníka, či repíka. Vyžmýkajte, obtočte okolo nôh a nechajte pôsobiť. Na obklady výborne poslúži aj koreň lopúchu.

Masti

Vyskúšajte skorocelovú, kostihojovú, nechtíkovú, octanovú alebo gaštanovú masť, ktoré opuch stiahnu a upokoja aj bolesť. Recept na skorocelovú masť nájdete nižšie.

Zemiaková voda

Ak ste ju doteraz vylievali, mali by ste ju začať odkladať. Je totiž plná vitamínov a pomôže vám stiahnuť opuch. Jednoducho si z nej pripravte kúpeľ, alebo zábal pre nohy.

Čaj z melónových jadierok

Rozdrvené jadierka pripravené ako čaj pôsobia ako prírodné diuretikum a pomáhajú z tela vyplavovať nadmerné množstvo vody (spôsobené najmä nadmerným príjmom soli).

Zmiešajte 5 lyžíc rozdrvených jadierok a zalejte ich 2 litrami vriacej vody. Preložte na plameň a varte po dobu 15 minút.

Čaj po vychladnutí skladujte v chladničke a pite počas dňa. Melónové jadierok sú samozrejme veľmi užitočné aj surové – nezabudnite ich však poriadne požuť, aby dokázalo telo naplno zužitkovať všetko, čo obsahujú.

Dve metódy, na ktoré nedali dopustiť naše babičky – fungujú hlavne opuchy spôsobené zápalom alebo mechanickým poranením kĺbov

Do nádoby nasypeme 3 lyžice soli a zalejeme  4 šálkami vriacej vody. Zmiešajte do úplného rozpustenia. Počkajte, kým teplota vody klesne tak, aby teplota bola prijateľná.

Potom ponorte do vody dva uteráky a tie následne priložte na boľavé končatiny. a potom ich prilepte do bolavých končatín. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. V prípade potreby môžete postup opakovať niekoľkokrát denne.

Kapustový list

 

 

Listy kapusty obsahujú glukosinol, účinný protizápalový prostriedok.

S čerstvým, väčším listom, ktorý sme si zľahka naklepali pod fóliou pokryjeme boľavú časť tela, prikryjeme fóliou a uterákom.  Zábal ponecháme najmenej 15 až 20 minút.

Za tento starý liek sa vám poďakujú aj vaše kĺby, kosti a svaly.

 

Zázračná masť, ktorú v obchode nekúpite – na toto je ohromná!

  • kŕčové žily,
  • opuchnuté nohy,
  • akné a problematická pleť,
  • ekzémy,
  • popáleniny,
  • odreniny, škrabance, modriny,
  • zápaly, vredy na pokožke,
  • blahodárne pôsobí aj na kĺby, svaly a kosti.

 

Potrebujeme (dávka na celý rok):

500 g bravčovej masti

Včelí vosk (asi 200-300g)

Skorocelové listy (skorocel kopijovitý) – najlepšie sú listy mladého skorocelu (potrebujeme ich toľko, aby boli celkom prikryté pod rozpusteným tukom).

Postup:

Masť rozpustíme na plameni a pridáme nadrobno nakrájané listy skorocelu. Pri teplote 60 stupňov(môžeme celú zmes preložiť do rúry), necháme takto lúhovať 4 hodiny pri tejto teplote. Potom necháme pri izbovej teplote odležať do druhého dňa. Na druhý deň do zmesi pridáme včelí vosk a všetko spolu opäť rozpustíme, takto pripravenú masť plníme do pohárov a skladujeme na chladnejšom mieste. Používame na potieranie a ošetrovanie pokožky.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie