zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Ako sa zbaviť vrások a tmavých kruhov pod očami. Tieto domáce metódy by vám poradili aj v salóne krásy!

Výber správneho denného a nočného krému je pomerne náročná úloha. Zo všetkých produktov starostlivosti musíte zvoliť práve ten, ktorý vyhovuje vášmu typu pokožky a taký, ktorý splní vaše očakávania týkajúce sa výsledného efektu.

Výber správneho denného a nočného krému je pomerne náročná úloha. Zo všetkých produktov starostlivosti musíte zvoliť práve ten, ktorý vyhovuje vášmu typu pokožky a taký, ktorý splní vaše očakávania týkajúce sa výsledného efektu.

Odporúčame vám skúsiť pripraviť jeden z týchto domácich krémov. Veľmi skoro zistíte, že sú lepšie ako krémy z obchodu a na účinok nemusíte čakať celé týždne.

Recepty na domáce krémy

Pri týchto domácich produktoch neplatíte za krásne obaly, ani za to, že krém vydrží celé roky (konzervaty a chémia na zabezpečenie trvanlivosti sú jednými z najdrahších položiek u kupovaných krémoch).

Mlieko a Aloe

Pomocou aloe vera mliečneho krému dokážete výrazne zosvetlíte tmavé kruhy pod očami. Šťava z tejto rastliny pripomína priehľadné želé a má silný zvlhčujúci účinok. Aloe sa ľahko vstrebáva cez pokožku a neupcháva pritom póry.

Aminokyseliny obsiahnuté v mlieku podporujú odlupovanie odumretých kožných častíc. Tento nočný krém možno použiť aj na očné viečka.

Budete potrebovať:

šťavu z aloe alebo gél – 2 lyžice
olivový olej  (panenský) – 1 lyžica
sušené mlieko – 2 lyžice

Tieto suroviny budú stačiť do jednej malej nádobky. Nezabudnite krém nechať v chladničke. Najúčinnejší je krém v čerstvej forme.

Zázračný krém na vyhladenie vrások – účinkuje ako drahé vyhladzovacie kúry a stačí na celý mesiac

Budete prekvapení účinkom, ktorý bude zrejmý takmer okamžite.

Potrebujeme:

1 čajová lyžička želatíny
100 ml studenej vody
3 lyžice medu
0,5 šálky glycerínu
1 g (na špičke noža) kyseliny salicylovej

Príprava:

1. Zmiešajte všetky prísady
2. Preložte zmes do vodného kúpeľa a miešajte, kým sa hmota nestane homogénnou.
3. Vyberte nádobu so zmesou z vody a ochladzujte ju neustále šľahaním, aby ste získali želé krém.

Ako používať?

1. Hotový krém naneste na pokožku každý deň 2 hodiny pred spaním po dobu 20 minút.
2. Zostávajúci krém, ktorý nebol absorbovaný do pokožky, odstráňte navlhčenou handričkou.
3. Potom naneste obvyklý hydratačný krém.

Výsledný krém stačí na 1 mesiac používania. Uchovávajte krém v chladničke.

Pri použití použite toľko krému, koľko je potrebné na jednu aplikáciu, nechajte mierne zahriať a naneste na pokožku. krém vydrží celý mesiac.

Pomaranč a jogurt

Keby to bol krém z drogérie, bol by označený ako krém kategórie 25+. Odporúča sa, aby ženy používali túto prírodnú zmes na bežnú starostlivosť.

Tento krém je tiež jednoduchý a účinný nástroj na boj proti vráskam. Obzvlášť dobre sa vyrovná s prvými stopami starnutia.

Budete potrebovať:

pomarančovú kôra (ideálne z bio pomaranča, alebo umytá pod vriacou vodou)
kurkuma – 1 polievková lyžica
citrónová šťava – 1 lyžička
prírodný jogurt – 100 g

Pozor! Pretože produkt obsahuje kyselinu citrónovú, neodporúča sa nechať pôsobiť cez noc. Ak nechcete krém nanášať pred spaním , pripravte ho podľa rovnakého receptu, ale bez citrónovej šťavy.

Používajte iba prírodný jogurt.

Avokádo a vajce

Udržuje pokožku mladistvú, pružnú a vyživuje ju. Je vhodný aj ako denný krém, sťahuje póry a pokožku vyživuje do hĺbky.

Budete potrebovať:

vajce – 1 ks
avokádo – 0,5 ks.

Avokádo rozdrvte na pastu a premiešajte s rozšľahaným vajíčkom. Tento krém dokonale sťahuje póry a tiež chráni pred UV žiarením.

Med a kokosový olej

Kokosový olej je univerzálny produkt. Neexistuje žiaden jemnejší a blahodárnejší olej pre pokožku. Zjemňuje pokožku, bojuje proti vyrážkam, má antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti.

Budete potrebovať:

med – 3 lyžice
kokosový olej – 100 g

Obe zložky zmiešajte a skladujte v pohári na chladnom mieste. Ak ho masírujete krúživými pohybmi do pokožky, tento krém sa dá považovať aj za jemný peeling, ale pokožku nevysuší.

V zásade sa tieto domáce krémy môžu používať kedykoľvek počas dňa, vďaka svojej prirodzenosti majú pomalý penetračný účinok. Aby ste dosiahli požadované účinky, musíte tieto produkty nechať pôsobiť niekoľko hodín,prípadne počas noci.

Najlepšie tipy pre zdravie