zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Diéta z červenej repy vám pomôže schudnúť 3 kilá za prvých 5 dní: Takto vyzerá RECEPT!

Teraz sa môžete zbaviť pár kíl navyše pomocou diéty z červenej repy. Je dôležité vždy vyberať repu, ktorá je okrúhla, tvrdá a má intenzívnu červenú farbu.

Vyvarujte sa repy, ktorá je väčšia, pretože je tvrdšia a chutí silnejšie. Repná diéta je jednou z najúčinnejších, najzdravších a najprirodzenejších diét na chudnutie. Vyvarujte sa jej pokiaľ trpíte špecifickou alergiou alebo nízkym krvným tlakom a závratmi – repa dokáže výrazne znížiť tlak.

Poklad medzi jesennými plodmi

Existuje niekoľko spôsobov, ako schudnúť a pamätať na to, že príroda je plná ovocia a zeleniny, ktoré nám pomáhajú udržať si postavu. Ale možno žiadna z týchto zelenín nemá toľko zdravotných výhod ako repa, ktorá má výraznú chuť.

Červená repa má veľmi málo kalórií a obsahuje veľa vlákniny, ktorá vám pomôže cítiť sa plnšie a zrýchľuje metabolizmus.

Obmedzuje to vašu konzumáciu iných potravín, čo môže viesť k priberaniu na váhe.

Nutričné ​​hodnoty repy

Repa je neuveriteľné jedlo s mimoriadnymi nutričnými vlastnosťami, ktoré by ste rozhodne nemali  prehliadať. Táto zelenina vám dodá veľa energie a dôrazne sa odporúča na liečbu anémie, krvných chorôb a na urýchľuje čas na zotavenie.

Repa je navyše v malom množstve ideálna pre tehotné ženy, ale aj pre deti. Repa obsahuje veľa železa a je to zelenina bohatá na vlákninu, kyselinu listovú a vitamíny B1, B2, B3 a B6.

A ak chcete lepšie porozumieť výživovým hodnotám cvikly, myslite na to, že šálka nakrájanej a uvarenej repy má iba 31 kalórií, 1,5 gramu bielkovín, 8,5 gramov uhľohydrátov a 1,5 gramu vlákniny.

Ako pripravovať repu?

Túto zeleninu je možné jesť surovú, varenú alebo konzervovanú. Repa sa konzumuje hlavne v šalátoch, aj keď môžete jesť zeleninu ako takú – s cesnakom, cibuľou alebo s dresingom z trochou soli, vínneho octu a oleja.

Ak chcete jesť surovú repu, môžete zeleninu ošúpať a ochutiť trochou citrónovej šťavy a kvapkou oleja.

Ak ju budete jesť varenú, repa je oveľa ľahšie stráviteľná. Cviklu uvaríme tak, že ju vložíme do osolenej vody, privedenej na maximálnu teplotu varu, bez lúpania.

Ak repu ošúpete, stratí farbu a chuť. Repu varte najmenej 1 hodinu, potom sa šupka ľahko odstráni.

Grilovaná repa alebo grilovaná: na grilovanie repu jednoducho zabaľte do alobalu, vložte do rúry a nechajte upiecť, kým nezmäkne. Takto varená repa si zachováva takmer všetky svoje nutričné ​​vlastnosti. Aj listy červenej repy sa dajú jesť ako také, rovnako ako špenátové listy.

Ako zaradiť repu do svojho jedálnička?

Majte na pamäti, že sa neodporúča držať túto diétu viac ako 10 po sebe nasledujúcich dní. Pri tejto diéte by ste mali vypiť najmenej 2 litre vody denne.

Skúste na chudnutie šťavu z červenej repy.

Táto repná šťava vám dodá všetky živiny, ktoré vaše telo potrebuje, a potlačí váš hlad vďaka obsahu vlákniny. Vláknina znižuje to šialené nutkanie k jedlu, aj keď nie ste práve hladní. Túto šťavu z červenej repy vypite pred jedlom.

Ingrediencie na prípravu šťavy na chudnutie:

6 červenej repy

10 mrkvy

10 pomarančov

Príprava:

Všetky vyššie uvedené ingrediencie rozmixujte v mixéri.

Repnú šťavu skladujte v uzavretej nádobe v chladničke.

Pite 1 hodinu pred raňajkami, ale aj medzi hlavnými jedlami, konzumujte repný džús.

Diéta s červenou repou (príklad jedálnička)

Raňajky:

1 šálka čaju alebo kávy s odstredeným mliekom, 1 plátok celozrnného chleba s nízkotučným syrom alebo 1 jogurt s 1 lyžicou otrúb, 1 jablko.

Obed

Šťavu z červenej repy: 1 veľký pohár

Šalát pripravený z: papriky, paradajok, špenátu, šalátu (šalátu) a niekoľkých orechov. Tento šalát môžete dochutiť trochou oleja.Varená ryža s trochou uvareného kuracieho mäsa, bez kože; ak nemáte kura, skúste upiecť rybu s pmarančom alebo citrónom bez tuku.

Večera

Šťava z červenej repy: 1 veľký pohár

Zeleninová polievka, zrelý baklažán, 1 jablko alebo 1 plátok melónu.

Prísľub tejto diéty je, že vám pomôže schudnúť až 3 kilogramy za 5-7 dní.

Je možné schudnúť dodržiavaním aj 3-dňovej diéty s repou, ale iba preto, že je to pre väčšinu ľudí drastické zníženie počtu kalórií. Väčšinu hmotnosti, ktorú schudnete, bude však len stratená voda (odstráňte prebytočnú vodu) a po trojdňovej diéte môžete tieto kilá opäť získať.

S diétami s veľmi nízkym obsahom kalórií sú spojené aj vedľajšie účinky a medzi tieto nepríjemné účinky patrí nerovnováha elektrolytov a hypoglykémia. Príznaky nízkej hladiny cukru v krvi sú: bolesť hlavy, hlad, únava, chvenie a zmeny nálady.

Pred prijatím takejto diéty sa vždy odporúča porozprávať so svojim lekárom. 3-dňová diéta s repou sa neodporúča mladistvým alebo starším ľuďom, pretože môže zhoršiť niektoré predchádzajúce zdravotné problémy.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie