zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Najsilnejší detox za jeden jediný deň: Stopne naberanie kíl, pomôže unavenej pečeni a trávenie máte ako nové!

Kŕče v bruchu, nadúvanie, problémy s trávením, nepríjemné pichanie a nárazový nárast telesnej hmotnosti sú nevyhnutnými dôsledkami zhoršenej funkcie trávenia, unavenej pečene a celkovo pomalému metabolizmu.

Máte k dispozícií krok za krokom zrýchlený detoxikačný plán, ktorý zlepší nepokojný tráviaci systém, pomôže pečeni a nastaví metabolizmus. Výsledkom je pocit ľahkosti, prílev energie a celkovo sa bude cítiť lepšie. A to všetko za jeden deň!

žena a váhy

Čistenie tela za jeden deň

Ak chcete vykonať deň detoxikácie, nakúpte si kefír, ľanové semená a pestrec mariánsky vopred v lekárni alebo v obchode so zdravou výživou.  Tieto zložky potrebujeme na tri fázy očistného programu počas dňa: Prvá má za úlohu stimuláciu metabolizmu a čriev, druhá na detoxikáciu pečene. Tretia fáza napomáha hĺbkovej detoxikácií a štvrtá zabezpečí, že proces chudnutia a odbúravanie toxínov bude pokračovať aj počas noci a nasledujúce dni.

Prvá fáza

voda s citrónom nalačno

 • Po prebudení vypite 200 ml teplej vody bez bubliniek s pridaním 1 lyžičky citrónovej šťavy a 1 lyžičkou medu. To pomôže spustiť metabolické procesy v tele.
 • Pripravte čaj z bodliaka (pestrec mariánsky) 1 lyžičku semienok zaliať pohárom vriacej vody, nechajte 15 minút lúhovať pod pokrievkou. Pite 20 minút po vypití vody s citrónom a medom.

Druhá fáza

kefír s ľanovými semenami

 • Na raňajky 1 lyžicu ľanových semienok zalejte 250-300 ml kefíru s 1% tuku alebo rovnakým množstvom nesladeného jogurtu. Zmiešajte, nechajte 20 minút, potom pomaly vypite (alebo pite počas dopoludnia).
 • 20 minút po raňajkách pite šálku kamilkového čaju s medom. Kamilky zabránia tvorbe plynov, upokojujú črevné steny, prispievajú k odstráneniu toxínov.

Tretia etapa

šalátový šľahač

  • Urobte čaj z bodliaka (pestrec mariánsky) a pite 15 minút pred obedom.
  • Na obed si pripravte šalát  zo surovej kapusty (1 malá hlávka), mrkvy (1 kus) a surovej repy (1 kus), ochutený ľanovým olejom (3 lyžice) a citrónovou šťavou 3 lyžice.

Aj keď jedlo vyzerá jednoducho, jeho vitamínové zloženie je naozaj jedinečné! Ideálne jedlo na detox: účinne čistí črevá, pomáha pečeni a pritom zasýti. Pripravte si šalát aj na večeru.

 • 20 minút po obede vypite šálku zeleného čaju bez cukru.

Štvrtá etapa

bodliak mliečny

 • Urobte čaj z bodlika (pestrec mariánsky) a pite 15 minút pred popoludňajším občerstvením.
 • Pri občerstvení s pomalými dúškami pite pohár kefíru.

Piata etapa

výhody heřmánku čaj

 • Pripravte čaj a pite 15 minút pred večerou.
 • Na večeru si dajte zvyšok čistiaceho šalátu z červenej repy a kapusty.
 • Po 20 minútach od večera pite šálku kamilkového čaju s medom.

žena stratila váhu

Pravidelné detox dni, alebo aspoň zaradenie uvedených potravín, ktoré pri čistení organizmu pomáhajú (čaj z bodliaka, červená repa, mrkva, kapusta), prechádzky na čerstvom vzduchu a dobrá fyzická aktivita vám pomôžu vždy sa cítiť dobre a vyhnúť sa naberaniu kilogramov a cítiť sa oveľa lepšie. Nezabúdajte, že ten, kto má v poriadku trávenie a pečeň, cíti sa dobre a vyhnete sa naberaniu kíl.

nový za 12 týždňov

 

Najlepšie tipy pre zdravie