zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Na tento účinok sa nechytá ani beh: Kto chce rýchlo schudnúť na stenách a bokoch, potrebuje poznať len tieto cviky!

Tieto cviky sú na problematickú oblasť stehien neporovnateľne účinnejšie ako beh. Navyše tieto cviky posilnia ja vašu panvu a zoštíhlia pás.

Trénerka Alex Fogan zostavila špeciálnu sériu cvičení pre štíhle stehná, boky a zdravý chrbát. Tieto cvičenia skúste opakovať 15 minút každý deň, ideálne 2 x za deň – samozrejme, k tomuto času sa dostanete až postupne, na začiatku musíte počítať s tým, že zvládnete len 2-maximálne 3 cviky. Tieto cviky sú na problematickú oblasť stehien neporovnateľne účinnejšie ako beh. Navyše tieto cviky posilnia ja vašu panvu a zoštíhlia pás.

1. Základný drep

2. Drep a striedanie nôh

3. Široký drep – posilnenie panvového dna

4. Cvičenie na spevnenie stehien a pásu v jednom kroku

5. Drep a spojenie kolena a lakťa

6. Drep so spojenými kolenami a dlaňami

7. Drep a skok – zapojíme aj ruky

8. Drep, v ktorom je jedna noha vystretá

9. Cvik pre celé telo – drep a náklon na jednu a druhú stranu

10. Drep s úklonom

11. Drep, ktorý špeciálne formuje boky

12. Drep a striedavý výskok

Ako cvičiť?

Začnite vždy s klasickým drepom, ktorý bude slúžiť na rozohriatie organizmu. V prvý deň začnite s 10 opakovaniami klasického drepu a 5 opakovaní drepu s výskokom. Ďalší deň pridajte aj 5 opakovaní drepu na formovanie bokov. Potom každý deň pridávajte nový cvik (5 opakovaní). Ak vám 5 opakovaní robí problém, zvoľte 2-3 opakovania, prestávku a pokračujte o chvíľu. Ideálne je, ak postupne zvládnete čo najviac cvikov a vydržíte súvisle cvičiť 15 minút 2x denne.

titulna foto: brightside

Najlepšie tipy pre zdravie