zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Naučte sa tie správne cviky pre váš typ bruška: Vysoko efektívne a výsledky vidno už o 14 dní! Pozrite si premeny reálnych žien.

Brucho patrí medzi najčastejšie problémové partie a existuje mnoho cvikov. Avšak typ bruška môže byť rôzny a preto treba aj jednotlivé cviky prispôsobiť tomu, aký typ bruška máte. Tuk sa usádza podľa toho, aká je príčina vzniku a samozrejme svoje robí aj genetika. Dnes si predstavíme 3 rôzne typy bruška, spolu s účinnými cvikmi, ktoré nám pomôžu zbaviť sa prebytočného tuku.

Typ 1

Brucho je vyduté, akoby nafúknuté a pripomína tvar jablka. Väčšinou je spôsobené nesprávnou životosprávou, nočným prejedaním a konzumáciou alkoholu.

Účinné cviky

1. Cvik – inštrukcie: Ľahnite si na podložku a nohy zdvihnite nad zem. Ruky dajte za hlavu, pravým lakťom sa priťahujte pomaly k ľavému kolenu a naopak. Brušné svaly sú napnuté, priťahujte sa vždy s výdychom. Vykonávajte cvičenie 2 minúty a potom si dajte 30 sekúnd prestávku. Celkovo opakujte 3-krát.

2. Cvik – inštrukcie: Dajte sa do polohy „doska“, dlane sú presne pod ramenami a striedavo ťahajte k hrudi jedno koleno a potom druhé. Nohu priťahujte vždy s výdychom. Vykonávajte 2 minúty a medzi jednotlivými sériami si dajte 30 sekundový odpočinok.

Aby boli cvičenia účinné, treba samozrejme upraviť životný štýl a najmä obmedziť prísun alkoholu, ktorý spomaľuje metabolizmus a tiež vyhýbať sa nočnému prejedaniu. Za dva týždne môžete stratiť z pásu až 7 cm.

Typ 2

Brucho je uvoľnené v dôsledku nedostatočnej fyzickej aktivity a tuk sa hromadí následkom stresu a nesprávnej životosprávy. Prevísa cez nohavice, čo pôsobí neesteticky.

Účinné cviky

Na tento typ brucha sú najúčinnejšie statické cviky na brušné svalstvo.

1. Cvik – inštrukcie: Ľahnite si na podložku, vystrite nohy a zodvihnite ich do výšky tak, aby tvorili s podlahou asi 30 stupňový uhol, chvíľu zadržte. Potom zodvihnite nohy vyššie od 45 stupňového uhla a zadržte. Nakoniec zodvihnite nohy do 90 stupňového uhla, zadržte a opakujte. Vykonávajte po dobu 2 minút a medzi jednotlivými sériami si dajte 30 sekundový odpočinok. Opakujte 3-krát.

2. Cvik – inštrukcie: Postavte sa rovno, špičky smerujú pred seba a ruky zdvihnite nad hlavu. Urobte výpad vzad a z tejto pozície sa jemne predkloňte, znížte stehno smerom k zemi, pričom brucho je zatiahnuté. Vymeňte nohy a opakujte na druhú stranu. Dohromady urobte 10 výpadov, potom si dajte prestávku 30 sekúnd a opakujte celkovo 3-krát.

Vďaka tomuto cvičeniu môžete stratiť z pásu až 5 cm za 14 dní.

Typ 3

Uvoľnené brušné svalstvo po pôrode.

Účinné cviky

1. Cvik – inštrukcie: Postavte sa vzpriamene, s nádychom zatnite brucho a brušné svaly držte v napätí po dobu 2 minút. Uvoľnite, dajte si 30 sekundový oddych a zopakujte.

2. Cvik – inštrukcie: Ľahnite si na podložku, lopatky sú ako priklincované k zemi a pomaličky zdvíhajte obe nohy k hrudi. Zadržte a vráťte do pôvodnej polohy. Opakujte po dobu 2 minút s 30 sekundovým odpočinkom medzi cvičeniami.

Vďaka týmto cvikom môžete v priebehu 14 dní stratiť v páse aj 5 cm. Samozrejme nezabúdajte upraviť životosprávu.

Video v ktorom nájdete aj premeny reálnych žien

Najlepšie tipy pre zdravie