zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Citrón do spálne: 13 fantastických vecí, ktoré sa začnú diať, keď dáte na túto cennú radu!

Tieto problémy zmiznú ako šibnutím čarovného prútika.

Citróny dokážu obohatiť naše obľúbené pokrmy a nápoje o sviežu a osobitú chuť. Navyše, všetci vieme, aké prospešné sú v období chrípky a prechladnutia pre naše zdravie. Málokto však vie, že citróny majú aj ďalšie fantastické vlastnosti, ktoré vám pomôže v mnohých oblastiach života. Tieto problémy zmiznú ako šibnutím čarovného prútika.

1. Ochorenia dýchacích ciest

Pri astme, nachladení a alergiách môže pomôcť pravidelná inhalácia citrónovej šťavy. Citrón vám pomôže s dýchaním aj počas noci, nakrájate si čerstvý citrón a umiestnite ho cez noc do svojej spálne. Bude sa vám ľahko dýchať celú noc aj bez sprejov do nosa.

2. Nechty a starostlivosť o vlasy

Najmä keď fajčíte alebo často nosíte tmavé laky na nechty, môže sa stať, že nechty získajú nepekný tmavý až žltkavý odtieň. A práve s týmto problémom vám pomôže citrón. Stačí ho prerezať na polovicu a natrieť si s ním nechty. Okrem toho šťava z citrónu pomáha proti krehkým nechtom a hubovým infekciám nechtov. Keď si umyjete vlasy citrónovou vodou, nielenže získajú svetlejší odtieň, ale budú aj nádherne lesklé.

3. Svrbenie, šupinatá a suchá pokožka hlavy

Citróny sú obľúbeným domácim liekom pri liečbe červenej a svrbiacej pokožky hlavy. Stačí zmiešať čerstvú citrónovú šťavu s trochou vody a vmasírovať do pokožky hlavy. Vmasírujte a nechajte šťavu pôsobiť 5 minút. Potom si môžete umyť vlasy jemným šampónom. Ak vás trápia lupiny, táto kúra vám bude tiež veľmi nápomocná.

4. Stmavnutá a hrubá koža na lakťoch a kolenách

Takmer každý vie, že koža na kolenách a lakťoch má tendenciu zhrubnúť a nepekne stmavnúť. S týmto tiež pomôže citrón. Stačí, ak citrón rozpolíte a potierate si s ním tmavé a hrubé miesta. Prípadne citrón nakrájajte na plátky, priložte na tieto miesto a nechajte pôsobiť pár hodín. Kolená a lakte budú ako za mladi.

5. Zlý dych

Ak máte problém so zápachom z úst a potrebujete rýchlu pomoc, dajte si pár dúškov citrónovej vody. Na osvieženie dychu stačí pridať do vody pár kvapiek citrónovej šťavy. Efekt sa dostaví hneď!

6. Rany

Menšie rezy, ale aj uhryznutie hmyzom môžete ošetriť citrónovou šťavou. Šťava má antibakteriálny a dezinfekčný účinok. Okrem toho sa rana uzdravuje rýchlejšie. Jednoducho vytlačte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na poranené miesto.

7. Zápal v ústach a v hrdle

Bolesti v hrdle a bolestivých pľuzgierov v ústach sa môžete zbaviť tak, že si niekoľkokrát denne vypláchnete ústa citrónovou vodou. V prípade zápalu hrdla pomôže kloktanie.

8. Zlá nálada a problémy s koncentráciou

Vedeli ste, že esenciálny citrónový olej je ideálnym zabijakom únavy a dokáže tiež povzbudiť náladu a odohnať chmúrne myšlienky? Stačí, ak plátky citrónu alebo citrónovú šťavu nalejte do vody a dáte do vašej spálne. Okrem toho by tento nápad mali poznať študenti, citrónová aróma totiž zlepšuje koncentráciu.

9. Bolesť hlavy

Niekoľko kvapiek citrónovej šťavy v káve je skvelý prostriedok v boji proti miernym bolestiam hlavy.

10. Žalúdočné ťažkosti

Pálenie záhy, mierna bolesť brucha a nepríjemný pocit plnosti môžu byť tiež odstránené pomocou citrónovej šťavy. Šťava neutralizuje prebytok kyselín v žalúdku a preto by ste si vždy po ťažkom jedli mali dopriať pár dúškov čaju, alebo vody s trochou citrónovej šťavy.

11. Chudnutie

Ak chcete naštartovať svoj metabolizmus, každé ráno na lačný žalúdok vypite pohár vlažnej vody s citrónom. Ide o najjednoduchší spôsob, ako stimulovať metabolizmus.

12. Osteoporóza a osteoartritída

Najmä pre tých, ktorí nemajú radi alebo trpia intoleranciou na mlieko a mliečne výrobky, je citrón skvelou alternatívou k účinnej prevencii osteoporózy. Citrónová šťava pomáha telu absorbovať vápnik, ktorý je dôležitý pre kosti. Okrem toho nedávna americká štúdia preukázala, že šťava spomaľuje rozvoj osteoartrózy.

13. Proti vráskam

Citróny obsahujú veľa antioxidantov a sú skutočným prameňom mladost. Keď ich zaradíte do svojho jedálnička na pravidelne báze, spomalíte príznaky starnutia a vaša pokožka bude pružnejšia a zdravšia.

Najlepšie tipy pre zdravie