zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Neuveriteľná liečivá sila cibule: Tento cibuľový zázrak lieči bronchitídu, všetky druhy kašľa, aj chrípku!

Už asi každý vie, že cibuľa pomáha bojovať proti rôznym chorobám. Ale na upokojenie dýchacích ciest pri kašli, bronchitíde, či zápale pľúc, je oveľa účinnejší koncentrovaný cibuľový sirup. Ak vás trápia tieto zdravotné ťažkosti, využite recept od našej čitateľky, pani Ľudmilky C. a pripravte si túto zázračnú medicínu ešte dnes!

Potrebujeme:

500 g cibule

400 g cukru

1/2 šálky prírodného medu

1 l vody

Postup:

Do hrnca vložte ošúpanú a nakrájanú cibuľu, zasypte ju cukrom, pridajte med a zalejte vodou. Priveďte do varu a varte 3 hodiny na miernom ohni.

Po uvarení nechajte sirup vychladnúť, preceďte ho a zlejte do sklenených fliaš. Pevne uzavrite a uskladnite ich na tmavom a chladnom mieste.

Užívajte 2 polievkové lyžice 3-krát denne pred jedlom. 

Túto liečbu môžete podporiť ešte pitím cibuľového čaju.

Do hrnca vložte 2 stredne veľké, umyté, neošúpané cibule, zalejte 2 litrami vody a povarte ich na miernom ohni, kým sa neodparí tekutina asi do polovice. Cibuľu vyberte a vývar pite teplý počas dňa.

Dobrá rada

Na boľavé hrdlo a kašeľ: V malom hrnci uvarte mlieko s 1 cibuľou. To môžete kloktať najmenej 6-krát denne, ale tiež piť proti kašľu v dávke 1 lyžica každé 2-3 hodiny.

Pri prechladnutí: Namočte nadrobno nakrájanú cibuľu do slnečnicového oleja a nechajte vylúhovať. Aplikujte na nosné dierky.

Masť proti kašľu: Veľkú cibuľu si očistite, nastrúhajte a zmiešajte s husacou masťou. Pred spaním natrite na hrudník a chrbát, zabaľte potravinárskou fóliou a uterákom.

Overený sirup na kašeľ: Nadrobno nasekanú červenú cibuľu vrstvite striedavo s kvalitným medom do uzatvárateľného pohára. Nechajte pri izbovej teplote stáť niekoľko hodín, aby vznikla šťava, ktorú potom užívajte po lyžiciach aspoň 3-krát denne.

Na bolesti uší: Odšťavte cibuľu a zohrejte na znesiteľnú teplotu. 2-3 kvapky teplej cibuľovej šťavy kvapkajte do boľavého ucha niekoľkokrát denne, až kým bolesť nezmizne.

Prajeme veľa zdravia!

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie