zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Cibuľový, oreganový a jablkový čaj: posilňuje imunitu a predchádza chorobám dýchacích ciest a lieči ich!

Tento čaj z cibule, oregana a jablka je tajomstvom mnohých ľudí, aby zostali zdravé prirodzene a bez liekov a umelých prípravkov z obchodu.

Tento čaj z cibule, oregana a jablka je tajomstvom mnohých ľudí, aby zostali zdravé prirodzene a bez liekov a umelých prípravkov z obchodu.

Tento prírodný nápoj je tajomstvom mnohých ľudí, aby zostali zdraví. Konzumáciou tohto cibuľového čaju s oreganom a jablkom posilníte svoju imunitu a výrazne znížite riziko nákazy vírusmi a inými chorobami.

Tieto tri zložky môžu telu poskytnúť veľa výhod.

Cibuľa

Cibuľa má protizápalové, antioxidačné a detoxikačné. Je bohatá na vitamíny A, B6, C, železo a draslík. Okrem toho obsahuje prchavú látku zvanú spojenec, ktorá má baktericídne a fungicídne vlastnosti.

Problémy s dýchaním

Pretože je bohatá na vitamíny A a C, je cibuľa ideálna na zmiernenie chorôb dýchacích ciest.

Vďaka svojim zlúčeninám bohatým na síru navyše pomáha zmierňovať príznaky bronchitídy, chrípky a prechladnutia.

Posilňuje obranyschopnosť

Cibuľa je bohatá na zlúčeniny síry a alypropyldisulfid, látky, ktoré prispievajú k zvýšeniu produkcie červených a bielych krviniek. Preto sa zvyšuje obranná účinnosť nášho tela.

Má tiež baktericídne a fungicídne vlastnosti.

Tieto vlastnosti tiež pomáhajú eliminovať množstvo vírusov a zabraňujú ich vývoju.

Zabraňuje srdcovo-cievnym ochoreniam

Cibuľa má vo svojom zložení síru, ktorá pomáha predchádzať zhlukovaniu krvných doštičiek a tvorbe trombózy (to znamená, že zlepšuje zrážanie krvi). Je to aj vďaka jeho protizápalovým a antioxidačným vlastnostiam, ktoré podporujú krvný obeh.

Okrem toho reguluje hladinu cholesterolu a triglyceridov.

Podporuje trávenie

Cibuľa podporuje trávenie, stimuluje pečeň, žlčník a pankreas. Pomáha tiež eliminovať toxíny, ktoré sa tvoria v žalúdku po trávení. Dôležité: cibuli by ste sa mali vyhnúť v prípade pálenia záhy.

Pôsobí ako diuretikum

Pretože je bohatá na draslík a málo sodíka, cibuľa pôsobí ako diuretikum a pomáha pri opuchoch, hypertenzii a opuchoch končatín.

Funguje ako prebiotikum

Cibuľa je bohatá na fruktooligosacharidy, čo sú prebiotiká, ktoré stimulujú rast bifidobaktérií v čreve. Týmto spôsobom inhibuje vývoj patogénnych baktérií, vyrovnáva črevnú flóru a znižuje riziko rakoviny hrubého čreva.

Má antioxidačné vlastnosti

Pretože obsahuje kvercetín, flavonoid s protizápalovými a antialergickými vlastnosťami, cibuľa pôsobí ako skvelý antioxidant.

Pomáha pri cukrovke

Cibuľa pomáha znižovať hladinu cukru v krvi diabetikov. A to vďaka svojej bohatosti chrómu, ktorý je súčasťou takzvaného FTG (faktor tolerancie glukózy).

Oregano

Oregano je bohatá na antioxidanty, pomáha v boji proti vírusom a baktériam. Toto korenie obsahuje vitamíny A, C, E a K, ako aj vlákninu, folát, železo, horčík, vitamín B6, vápnik a draslík. Okrem toho má ďalšie neodškriepiteľné výhody.

Bojuje s problémami s dýchaním

Oregano pomáha pri liečbe dýchacie ťažkosti. Rastlina má protizápalové, antiseptické a expektoračné vlastnosti, ktoré pôsobia proti chrípke a bronchitíde. Tieto vlastnosti navyše pomáhajú pri liečbe prípadov nadmerného kašľa a priedušiek.

Pomoc pri trávení

Oregano obsahuje karvakrol, borneol a tymol, zložky, ktoré pomáhajú pri trávení a črevných kŕčoch.

Chráni pred kardiovaskulárnymi problémami

Pretože obsahuje flavonoidy ako naringenín , oregano pomáha zlepšovať cirkuláciu. Pôsobí teda ako antikoagulant, zabraňuje zrážaniu krvi a predchádza kardiovaskulárnym problémom. Okrem toho zabraňuje vzniku trombózy a zmierňuje bolesti hlavy spôsobené zlým prekrvením mozgu.

Bojujte s nespavosťou

Oregano sa tiež veľmi odporúča na riešenie porúch spánku, ako je nespavosť alebo ťažkosti so spánkom. Vďaka svojim sedatívnym vlastnostiam je veľmi vhodný na liečbu úzkosti a nervozity.

Jablko

Koncentrácia vlákniny a vitamínov v skupinách B, C a E z neho robí dôležitého spojenca v prevencii chorôb.

Problémy s dýchaním

Jablko má antioxidanty, ktoré prispievajú k zlepšeniu dýchania schopnosti a chráni pľúca. Ovocie má tiež sťahujúcu vlastnosť, pomáha proti bolesti hrdla a hlasiviek.

Bojuje s hypertenziou

Jablko pomáha eliminovať ióny sodíka, ktoré spôsobujú kontrakciu tepien, zvyšuje objem krvi a zadržiava vodu v tkanivách. Okrem toho nahrádza sodík za draselný ión, ktorý normalizuje krvný tlak a zlepšuje činnosť srdca.

Znižuje hladinu cholesterolu

Vďaka pektínu pomáhajú jablká znižovať hladinu cholesterolu. Okrem toho, znížením hladiny cukru v krvi a elimináciou kovov, ako je ortuť a olovo, slúži na normalizáciu hladín glukózy.

Zlepšuje zdravie čriev

Jablko obsahuje veľa vlákniny, ktorá pomáha stabilizovať črevo. Pomáha teda predchádzať chorobám, ako je divertikulitída, výskyt hemoroidov a iné.

Posilňuje obranyschopnosť

Jablká sú bohaté na vitamín C, a preto stimulujú imunitný systém, posilňujú obranyschopnosť a zabraňujú prechladnutiu a chrípke.

Detoxikuje

Pretože je bohaté na draslík a obsahuje málo sodíka, jablká pomáhajú vylučovať tekutiny a toxíny z tela. Vďaka tomuto čistiacemu účinku bojuje proti zápalovým chorobám, ako je dna, artritída a reumatické choroby. Môžu za to jeho organické kyseliny a triesloviny, čo sú látky, ktoré podporujú vylučovanie kyseliny močovej.

Chráni vás pred cukrovkou

Jablká pomáhajú vyrovnať hladinu cukru v krvi, čo je niečo veľmi dôležité pre ľudí s cukrovkou alebo s rizikom cukrovky. Pomáha oddialiť vstrebávanie glukózy v čreve a zabraňuje jej rýchlemu zvýšeniu po jedle.

Cibuľový, oreganový a jablkový čaj

Tento čaj si môžeme vychutnať na posilnenie imunity a prevenciu chorôb dýchacích ciest.

Potrebujeme:

1 cibuľu

2 lyžice sušeného oregana

1 jablko

400 ml vody

Postup:

Jablko dobre umyte, prekrojte na polovicu a vyberte jadierka.

Potom ho nakrájame na menšie kúsky spolu s očistenou cibuľou vložíme do hrnca.

Pridajte oregano, vodu, zakryte a varte päť minút.

Počkajte, kým nedosiahne priateľnú teplotu, preceďte a potom pite.

Kto chce, môže ho osladiť medom, musí však byť organický.

Tento čaj konzumujte dvakrát až trikrát denne.

 

Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie