zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Chémiu už nepotrebujete. Namiesto dezodorantu stačí mať doma tento kameň

Jedným z najpraktickejších vynálezov ľudstva sú nepochybne dezodoranty či antiperspiranty, aj keď časť populácie im postupne dáva zbohom. Alternatívnych riešení je pritom viac než dosť, jeden z nich spočíva v špeciálnom kameni.

Dezodoranty či antiperspiranty život značne uľahčujú a ich vôňa je rozhodne príjemnejšia ako zápach, ktorý je v spoločnosti nežiaduci. Pribúda však ľudí, ktorí sa chcú „chémii“ vyhýbať zubami-nechtami a majú aj strach z toho, že používanie dezodorantov im spôsobí rakovinu. Vsádzajú preto na prirodzenosť, kde je jediným riešením len čistá voda. Dá sa to ale aj inak, nie až tak radikálne, a pritom stále bez nenávidenej „chémie“.

Aj pre citlivú pokožku

Ak nechcete používať dezodoranty či antiperspiranty z drogérie, no zároveň chcete mať nad svojím telesným pachom kontrolu, riešením môže byť minerál kamenec, dobre známy z čias dávno minulých. Nielenže reguluje zápach, ale dokáže aj upokojiť pokožku po holení či depilácii. A hoci sa minerály v poslednom čase stali súčasťou komerčne známych produktov proti poteniu, nie je to tak celkom ono, ako keď ho použijete v jeho najčistejšej podobe.

Samotný minerál, bez toho, aby sa stal súčasťou chemického zloženia komerčného výrobku, dokáže toho oveľa viac. Zatiaľ, čo dezodoranty bojujú proti potu, nedokážu odstrániť baktérie, ktoré môžu spôsobiť zápach, ale zároveň upchať póry. To však minerál ako taký dokáže. Prírodný minerál kamenec je totiž známy svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami, takže pri jeho použití sa nemusíte obávať telesného pachu. Zároveň ale, samozrejme, neobsahuje parfumy ani alkohol. Výhodou tiež je, že tento prírodný dezodorant je vhodný aj pre ľudí s citlivou pokožkou a výborné je, že účinky pretrvávajú celý deň.

Ekologické riešenie

Takáto alternatíva k dezodorantom z obchodov poteší aj všetkých ekologicky zmýšľajúcich ľudí, pretože nemá žiadne negatívne účinky na životné prostredie, respektíve ho neznečisťuje. Kamenec zvyknú ľudia používať už rovno v sprche. Výborne poslúži aj pri problémoch so zápachom nôh.

Ak sa teda rozhodnete vyhodiť všetky komerčné produkty proti poteniu, budete sa musieť pri hľadaní alternatívneho riešenia poriadne popozerať na internete či v špecializovaných predajniach. No pozor na príliš lacné produkty, cieľom je totiž zabezpečiť si minerál, ktorý vám skutočne pomôže, a nepôjde len o atrapu. Ak sa tak rozhodnete a podarí sa vám zohnať kvalitný kameň, konečne aspoň v niečom prestanete byť otrokom kozmetických gigantov. S vedomím, že pre vaše zdravie robíte len to najlepšie.

Najlepšie tipy pre zdravie