zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Chcete sa konečne kráľovsky vyspať? Pomôže nepatrný detail, ktorý urobíte s vankúšom

Drobná zmena, ktorú urobíte so svojím vankúšom, rozhoduje o tom, ako sa vyspíte.

Zdravý spánok je kombináciou viacerých vecí, ktoré musia do seba zapadnúť ako skladačka. Potrebujete vhodný matrac, ideálnu teplotu v miestnosti či správny vankúš, ktorý podoprie vašu hlavu tak, že vás ráno nebude bolieť krčná chrbtica. To však ani zďaleka nie je všetko! Hoci väčšina ľudí spáva s vankúšom pod hlavou, nie je to jeho jediné možné využitie. Môže zohrať kľúčovú úlohu v tom, aby ste mali dobrý spánok, a to najmä vtedy, keď využijete niektorý z týchto troch tipov.

Vankúš nepatrí iba pod hlavu

Podľa toho, v akej polohe zvyknete najradšej spať, sa odvíja celý ďalší postup. Ide o tri spôsoby, ako netradične umiestniť vankúš tak, aby sa vám spalo omnoho lepšie, než doteraz. Nejde o nič komplikované a určite to stojí za pokus! Najmä ak máte problémy so spánkom, ale aj vtedy, ak chcete kvalitu svojho spánku posunúť na vyššiu úroveň.

Jeden vankúš si nechajte pod hlavou, potrebujete však ešte druhý, ktorý umiestnite podľa toho, v akej polohe zvyknete spať.

1. Na chrbte

Ak spávate na chrbte, jeden vankúš podložte pod svoje kolená. Táto pozícia vám pomôže zmierniť tlak na pľúca a na kríže. Takto umiestnený vankúš vám pomôže aj vtedy, ak patríte medzi ľudí, ktorí majú problémy s chrápaním, alebo ak sa budíte „dolámaní“.

2. Na bruchu

Pokiaľ spávate na bruchu, podložte si podeň vankúš. Takáto poloha spánku vám zmierni tlak na krk, čo vám pomôže počas noci lepšie dýchať. Práve v tom tkvie aj tajomstvo úspechu, pretože presne to pre zdravý spánok a poriadny oddych potrebujete.

3. Na boku

Keď spávate na boku, vankúš by ste si mali dať medzi kolená. Ráno sa zobudíte bez toho, aby vás bolel chrbát, navyše sa aj zníži tlak na kolená a kĺby a zlepší sa cirkulácia krvi v nohách. Táto poloha spánku sa, podľa portálu Buzzle, odporúča aj tehotným ženám.

Ako vankúš umiestniť tak, aby sa vám lepšie spalo, si môžete pozrieť v tomto videu, ktoré to ukazuje úplne presne.

Najlepšie tipy pre zdravie