zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Cesnakovú šupku nevyhadzujte: Stačí ju pomlieť, zmiešať s vodou a dokáže zázraky!

Už dávno vieme, aký zdravý a prospešný pre zdravie je cesnak. Vedeli ste však, čo dokáže cesnaková šupka?

Už dávno vieme, aký zdravý a prospešný pre zdravie je cesnak. Vedeli ste však, ako využiť šupku z tejto super-zdravej zeleniny?

Známa už celé stáročia

Šupka z cesnaku je známa svojimi účinkami už celé stáročia. V Číne boli známky o jej využívaní zaznamenané už pred naším letopočtom. Bola používaná najmä podporu imunity, boj s vnútornými zápalmi a ženy na ňu nedali dopustiť ako na elixír mladosti.

Ako sa používala?

Vyberali sa šupky vždy len zo zdravého cesnaku, bez najmenšej známky poškodenia alebo hniloby. Šupka sa zomlela najemno a skladovala v uzatvárateľnej nádobe. Každý deň sa užívala malá kôpka zomletej šupky (menej ako lyžička), rozpustená v 1 šálke vody. Táto kúra sa používala na posilnenie imunity, potlačenie zápalov – najmä horných dýchacích ciest a potlačenie známok staroby. Šupka z cesnaku obsahuje quercetin, ktorý patrí medzi bioflavonoidy a podporuje obnovu tkanív. Kúra sa užíval počas jedného mesiaca.

Babský recept proti hnačke!

Túto ľudovú metódu pri tráviacich ťažkostiach poznala už moja prababička a používala ju vždy, keď tieto problémy nastali. 1 lyžičku pomletých šupiek rozmiešame v 1/2 šálke vody a nápoj vypijeme. S užívaním to však rozhodne nepreháňajte, viac ako 2 lyžičky prášku môžu viesť k zápche.

Pozor:

Kúry, ktoré využívajú cesnakovú šupku nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti a ľudia s chronickými ochoreniami tráviaceho ústrojenstva, ako aj pacienti trpiaci na diabetes.

zdroj: filantropikum

Najlepšie tipy pre zdravie