zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Čaj s citrónom a oreganom: Prečisťuje hrdlo, zmierňuje horúčku a dusivý kašeľ – ULOŽTE SI RECEPT!

Tento recept podľa portálu curapelanatureza pomáha obnoviť zdravie dýchacích ciest a prirodzene zmierňuje príznaky chrípky a ďalších vírusových ochorení. Ak sa obávate o svoje zdravie a stále hľadáte prírodné alternatívy na posilnenie imunity, neváhajte staviť na tento citrónový odvar s oreganom.

Tento recept podľa portálu curapelanatureza pomáha obnoviť zdravie dýchacích ciest a prirodzene zmierňuje príznaky chrípky a ďalších vírusových ochorení. Ak sa obávate o svoje zdravie a stále hľadáte prírodné alternatívy na posilnenie imunity, neváhajte staviť na tento citrónový odvar s oreganom.

Tento čaj je vynikajúci pre tých, ktorí majú kašeľ, boľavé hrdlo a usadené hlieny (také, ktoré upchávajú nos, ucho a hrudník).

Kombinácia surovín dezinfikuje priedušky, pretože má expektoračné vlastnosti. Okrem toho pomáha znižovať horúčku a bojovať proti bolestiam hlavy.

Čo dokážu jednotlivé zložky?

 

 

Výhody citrónu

Citrón je bohatý na živiny účinné proti chrípke, ako sú flavonoidy, vitamíny C a B6, vápnik, horčík a kyselina citrónová.

Tieto živiny dodávajú citrónu jedinečné liečivé vlastnosti:

Expektoračné vlastnosti – citrón je bohatý na éterické oleje, zmierňuje niektoré príznaky chrípky, ako je kašeľ, výtok a upchatie nosa a hrdla.

 

 

Vlastnosti proti chrípke – kvôli množstvu kyseliny citrónovej a flavonoidov má citrón antiseptické, protizápalové a protivírusové vlastnosti.

Týmto bojuje napríklad aj proti vírusu, ktorý spôsobuje chrípku. A pravidelná konzumácia ovocia tiež zabraňuje tejto vírusovej infekcii.

Diaforetické vlastnosti – citrón je bohatý na kyselinu alfapinénovú, látku, ktorá pomáha zmierňovať horúčku a zimnicu.

Imunitné vlastnosti – pretože je bohatý na vitamín C, citrón stimuluje produkciu bielych krviniek v tele a posilňuje imunitný systém.

Kvôli týmto výhodám je citrón účinný proti rôznym príznakom chrípky, ako sú bolesti hlavy, bolesti hrdla, zimnica a horúčka.

Výhody oregana

 

 

Oregano má expektoračné vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňovať príznaky chorôb dýchacích ciest.

Podľa štúdie uskutočnenej na univerzite v Salamance v Španielsku, liečivé vlastnosti oregana pomáhajú liečiť dýchací systém.

Podľa tejto štúdie čaj z oregana bojuje proti prejavom faryngitídy, bronchitídy, kašľu či dokonca astme.

Okrem toho, oregano má antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém a bojujú proti voľným radikálom.

Pomáha tiež pri liečbe infekcií, ako je chrípka a prechladnutie, zmierňuje bolesti v krku a bolesti hlavy.

Nakoniec výskum vedcov z Universidad Autónoma de Querétaro v Mexiku zistil, že oregano obsahuje antioxidačné látky, ktoré ničia baktérie.

Citrónový čaj s oreganom – Recept

 

 

Čaj z citrónu s oreganom pomáha obnoviť zdravie dýchacích ciest prirodzeným zmiernením príznakov chrípky.

Zloženie:

1 lyžica sušeného oregana

Šťava z dvoch citrónov – čerstvo vylisovaná

1 polievková lyžica medu

300 ml vody

Postup:

Dajte variť vodu, nechajte krátko povariť, pridajte oregano, vypnite oheň a nechajte lúhovať, kým nedosiahne teplotu vhodnú na pitie.

Preceďte, pridajte citrónovú šťavu, oslaďte medom a hneď podávajte.

Pripravte si tento čaj dvakrát denne počas dvoch týždňov.

Prvý pohár užite ráno, nalačno a druhý večer, predtým ako idete spať.

Hoci sa môže zdať, že ide o obyčajný čaj, je to skutočná bomba proti chorobám a v kombinácií s kľudovým režimom, dostatokom ďalších tekutín a správnou stravou bohatou na vitamíny vám pomôže poraziť chorobu oveľa skôr.

Neberte tento recept ako náhradu tradičnej liečby, ale len ako jej doplnok.

Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie