zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Trápi vás bolesť kolien? Nemusíte hneď siahať po liekoch, toto zaberá najlepšie!

Ľudia pri nepríjemnej bolesti často siahajú po utlmujúcich liekoch z lekárne, dá sa však zmierniť aj celkom inak!

Bolesť v kolene je nepochybne veľmi nepríjemná a najčastejšie je spôsobená defektom v kostnej štruktúre. Ľudia pri nepríjemnej bolesti často siahajú po utlmujúcich liekoch z lekárne, dá sa však zmierniť aj celkom inak!

Bolesť kolena sa môže týkať všetkých vekových kategórií.

Čo spôsobuje bolesť kolien?

Poranenie

Starnutie

Ochorenia

Ako sa bolesť prejavuje?

Ako tupá ostrá bolesť v celom kolennom kĺbe alebo na jednom mieste.

Stuhnutosťou kolenného kĺbu a obmedzenou hybnosťou.

Zápalom, ktorý sa môže číriť aj do okolitých tkanív.

Našťastie existujú prirodzené spôsoby, ako bolesť zmierniť takmer okamžite!

Prirodzené spôsoby, ako zmierniť bolesť kolien rýchlo a liečiť príčinu bolesti!

Kokosový olej

Má veľmi silné protizápalové vlastnosti, ktoré sú pri zmierňovaní bolesti a liečbe veľmi účinné. ½ šálky kokosového oleja zahrievajte 3 minúty na miernom ohni a potom priložte na koleno. Zabaľte do fólie, uteráka a nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Opakujte 1 až 2 x denne.

Kajenské korenie a olivový olej

Obsahuje kapsaicín, ktorý navodzuje pocit tepla v bolestivých oblastiach. Rýchlo dokáže uľaviť od bolesti a zmierňuje opuch.

Zmiešajte 2 lyžice korenia a 100-150 ml olivového oleja. Pastu naneste na bolestivé miesta a nechajte pôsobiť. Keď budete cítiť, že bolesť poľavuje, môžete pastu zmyť.

Kajenské korenie a jablčný ocot

Zmiešajte pol lyžičky korenia a 1 šálku jablčného octu. Z tejto zmesi si pripravte zábal tak, že do gázu namočíte do tejto zmesi a priložíte na bolestivé miesta.

Citróny

Sú bohaté na kyselinu citrónovú, ktorá dokáže účinne rozpúšťať kryštáliky kyseliny močovej, ktoré sú hlavnou príčiny artritídy. Práve preto sú citróny pri liečbe bolesti kolien ale aj príčiny tejto bolesti, veľmi prospešné.

Nakrájajte 1 citrón na plátky a uložte na bolestivé miesto. Zabaľte do gázy namočenej v olivovom oleji a obaľte fóliou. Opakujte dvakrát denne po dobu aspoň 15-20 minút.

Veľmi dobré je tiež vypiť každé ráno vodu s citrónovou šťavou na lačný žalúdok.

Jablčný ocot a studená voda

Ocot má silné alkalizačné vlastnosti, ktoré rozpúšťajú škodlivé toxíny v kĺboch. Dve lyžice jablčného octu zmiešame s 1 jedným pohárom vody a pijeme vždy raz za deň.

Jablčný ocot a olivový olej

Zmiešame 1 lyžicu octu a 1 lyžicu oleja. Zmes natrieme na prednú aj zadnú časť kolena ! Teda na celý povrch. Necháme pôsobiť 30 minút a potom opláchneme vodou.

Jablčný ocot s teplou vodou

Naplňte vaňu teplou vodou. Pridajte 2 šálky jablčného citu a premiešajte rukou. Kolená by mali byť celkom ponorené v tejto tekutine 30 minút. Opakujeme raz denne po dobu 1 týždňa a bolesť sa upokojí.

Horčicový olej stimuluje krvný obeh v kolenách a okolitých tkanivách, vďaka čomu zmierňuje zápal a bolesť. 2 lyžice oleja preložte na plameň a zahrievajte. Keď je olej teplý, pridáme 2-3 strúčiky pretlačeného cesnaku. Zmes nanesieme na koleno a zabalíme do fólie a do uteráka. Necháme pôsobiť po dobu 1 hodiny. Procedúru opakujeme 2x do týždňa.

Olivový olej

Lieči bolestivé a opuchnuté kolená. Stačí, ak olejom jemne masírujte bolestivé koleno po dobu niekoľkých minút – olej nechajte na kolene aspoň hodinu a potom umyte. Opakujte raz denne.

Eukalyptový olej

Má silné analgetické účinky a zmierňuje bolesť kolien rýchlo, pretože ľahko preniká do kože. Zmiešajte 5 kvapiek eukalyptového oleja, 2 kvapky olivového oleja, 5 kvapiek mätového oleja a touto zmesou si jemne masírujte bolestivé miesta. Nechajte pôsobiť na pokožke aspoň 1 hodinu a potom opláchnite.

Kurkumové mlieko

Silné protizápalové a analgetické účinky. Okrem bolesti má celú rado ďalších výhod.

Zmiešame 1 lyžicu kurkumy, med, škoricu a 1 šálku mlieka. Preložíme na plameň a zahrievame. Pijeme teplý nápoj raz denne.

zdroj: popolarne

Najlepšie tipy pre zdravie