zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Blahodarný odvar z hrozienok pre vašu pečeň: Vďaka nemu sa zbavíte únavy, opuchov, aj nedokonalostí pleti!

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v našom tele. Vykonáva množstvo funkcií, ktoré sú zodpovedné za zabezpečenie správneho fungovania organizmu.

Tento orgán sa podieľa na procesoch trávenia, krvného obehu a metabolizmu všetkých látok v tele. Preto by sme sa o ňu mali čo najlepšie starať a práve v tom nám pomôže aj tento blahodarný nápoj podľa postupu z portálu otozh.

Existuje veľa liekov, ktoré sú určené na čistenie pečene. Ale väčšina z týchto liekov môže vyvolať vedľajšie účinky. Preto je lepšie využiť silu prírody ako napríklad tento prospešný nápoj vyrobený z hrozienok a vody.

Výhody hrozienok

Malá hrsť hrozienok ráno čistí telo od zlého cholesterolu a má priaznivý vplyv na zdravie srdca. Tieto sušené plody obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov. Hrozienka sú navyše jedným z najbohatších zdrojov antioxidantov.

Použitie odvaru z hrozienok je ešte užitočnejšie. Obsahuje totiž menej cukru ako sušené ovocie a už za 4 dni si všimnete výrazné zlepšenie vášho zdravotného stavu. Zlepší sa vaše trávenie a pocítite aj príval energie.

Tento prírodný liek je účinný v boji proti ťažkému žalúdku a stimuluje vylučovanie žalúdočnej šťavy, takže jedlo je lepšie stráviteľné. Navyše telo takto absorbuje viac živín.

Tento odvar má priaznivý účinok aj na biochemické procesy podieľajúce sa na čistení krvi a posilňuje imunitný systém. Použitie odvaru z hrozienok je dobrou prevenciou pred rôznymi chorobami kardiovaskulárneho systému a pečene.

Potrebujeme:

400 ml vody

150 g hrozienok

Postup:

1. Sušené ovocie dôkladne umyte.

2. Do hrnca nalejte vodu a priveďte ju do varu.

3. Potom, čo voda zovrie, pridajte umyté hrozienka a na miernom ohni povarte 20 minút.

4. Potom odstavte zo sporáka a nechajte lúhovať cez noc.

Ráno odvar preceďte a pred konzumáciou trochu zohrejte a vypite.

RADA: Pri kúpe hrozienok si dajte pozor na ich farbu, aj štruktúru. Bobule by nemali byť príliš mäkké, ani príliš tvrdé. Vyvarujte sa lesklému sušenému ovociu a vyberajte hrozienka tmavších tónov.

Tento teplý odvar pite ráno na lačný žalúdok, 30 minút pred jedlom po dobu 4 dní. Túto kúru môžete opakovať 1-krát mesačne. Príjemným bonusom bude riešenie vašich kožných problémov a zbavenie sa opuchov.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie