zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Babský recept na boľavé kĺby

Úľavu by ste mali pocítiť už po prvej aplikácii.

Problémy s kĺbmi trápia čoraz väčšiu časť populácie. Príčiny sú rôzne – chronické ochorenia, preťaženie kĺbov, následky úrazov, nesprávne držanie tela či reumatizmus. Naše babičky a prababičky nemali k dispozícii doplnky z lekárne a aj návštevy lekára boli omnoho sporadickejšie, ako dnes. S bolestivými problémami si vedeli poradiť len s tým, čo našli vo svojich domácnostiach. Vyskúšajte jednoduchý recept, ktorý pôsobí blahodárne proti nepríjemnej bolesti kĺbov a úľavu by ste mali pocítiť už po prvej aplikácií.

Potrebujeme:

1 lyžicu medu

1 lyžicu celozrnnej horčice (poprípade 1 lyžicu obyčajnej horčice a 1 lyžicku horčičného semienka)

1 lyžičku jemnej soli

1 lyžicu vody

Postup:

Všetky prísady dôkladne premiešame tak, aby nám vznikla homogénna zmes. Zmes preložíme do prázdnej čistej dózy od krému, alebo malej nádoby z tmavého skla.

Použitie:

Zmes nanesieme rovnako ako krém na bolestivé miesto. Miesto prikryjeme igelitom a obalíme šálom alebo starším uterákom (ideálne teplou tkaninou z vlny). Necháme pôsobiť 1,5-2 hodiny, napríklad počas sledovania televízie. Ideálne je túto metódu aplikovať večer pred spaním, teda v čase, keď kĺby už nebudú namáhané. Metódu opakujte po dobu 4-5 dní.

Zmes skladujeme v chladničke.

Najlepšie tipy pre zdravie