zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Ako sa zbaviť nenávidených kliešťov pomocou soli: Toto by mal počas sezóny vedieť každý!

Už sa vám stalo, že ste išli do prírody a po návrate ste museli kliešte doslova vytriasať z oblečenia? Tento nepríjemný zážitok máme z nedávneho výletu do prírody pri Váhu.

Už sa vám stalo, že ste išli do prírody a po návrate ste museli kliešte doslova vytriasať z oblečenia? Tento nepríjemný zážitok máme z nedávneho výletu do prírody pri Váhu. U nás na Považí je totižto kliešťov skutočne neskutočné množstvo, na každom kroku si treba dávať pozor, aj preto je nutné vedieť, ako sa pred nimi chrániť a keď sa už do vás zahryznú, je treba vedieť, ako na ne. Ja som dala na radu mojej sestry, ktorá má tri deti a kliešťov sa už navyberala viac než dosť. Tiež mám perfektný tip, ako sa pred kliešťami chrániť. Odkedy som mala spomínanú nepríjemnú skúsenosť, praktizujem a kliešte sa nám odvtedy vyhýbajú.

Kuchynská soľ na kliešte

Vždy som sa bála vyberať kliešťov pinzetou, pretože párkrát sa mi stalo, že hlavička ostala vo vnútri. A s týmto nápadom sa mi to ešte nestalo, vždy odpadol sám, celý aj s hlavičkou.

Miesto, kde sa kliešť prichytil jednoducho posypte soľou a prekryte kúskom mokrej vaty. Po dvadsiatich až tridsiatich minútach kliešť sám vypadne. Odporúčam ale ranku sledovať a ak sa objaví začervenanie, alebo chcete mať jednoducho istotu, radšej choďte k lekárovi.

Toto odpudzuje kliešte – natrite si to na telo a nastriekajte na oblečenie

Stačí, ak do 200 ml vriacej vody pridáte 25 gramov klinčekov. Necháme asi pätnásť minút variť a celú zmes potom odložíme bokom, kým celkom vychladne. Nakoniec pridáme 2 lyžice alkoholu – preliať do fľaštičky a nastriekať na oblečenie, alebo natrieť kritické miesta na tele. Vôňu klinčekov nenávidia tiež komáre.

Pavla H.

Najlepšie tipy pre zdravie