Ako premeniť obyčajnú vodu na destilovanú? Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Destilovanú vodu môžete rýchlo rýchlo a jednoducho získať aj u vás doma. Ukážeme vám, ako na to!

Destilovaná voda neobsahuje baktérie, mikroorganizmy a vírusy. Je zbavená anorganických solí, organických chemikálií, ťažkých kovov a rozpustných minerálov. Destilácia vody je vhodnou metódou, v prípadoch, ak čerpáte vodu z „naturálnych“ zdrojov, alebo jednoducho nemáte istotu, že voda, ktorú pijete, neobsahuje odpadové či iné škodlivé látky.

Destilovaná voda je v podstate tou najčistejšou vodou, ktorá existuje. Tým, že neobsahuje minerály, môžete ju používať aj na výrobu domácich čističov prostriedkov, domácej kozmetiky a napríklad aj pri praní – nehrozí, že by ste práčku zaniesli vodným kameňom tak, ako v prípade bežne používanej tvrdej vody. Ukážeme vám jednoduchý spôsob, ako si môžete destilovanú vodu zabezpečiť aj u vás doma. Je to skutočne jednoduché a jediné, čo potrebujete je hrniec s pokrievkou, voda, ľad a sporák.

V súčasnosti je aj pre vedcov stále otázne, či dlhodobé pitie destilovanej vody ľudskému organizmu prospieva alebo naopak. Na jednej strane sa podľa vedcov pitím tejto vody chránime pred možným výskytom baktérií či odpadových látok, ktoré vo vode môžu byť obsiahnuté. Na druhej strane však táto voda neobsahuje ani látky, ktoré sú pre telo v určitej miere potrebné – soli a minerály.

Každopádne, niekedy sa vám tento postup môže hodiť a je preto dobré vedieť ako na to!

Na získanie destilovanej vody potrebujeme:

F8V6MVDHS18CF33.MEDIUM

Hlboký hrniec s pokrievkou

Ľad: aj bez ľadu môžete získať destilovanú vodu, avšak proces kondenzácie bude trvať dlhšie

Sklenenú misu

Postup:

Hrniec naplníme vodou – použijeme väčšie množstvo vody (ak napríklad chceme 2 litre destilovanej vody, nalejeme do hrnca cca 2 a ½ litra).

F4L9QBXHS18CEZV.MEDIUM

Preložíme na stredný plameň. Do hrnca vložíme sklenenú misu (zachytávacia banka) a uistíme sa, že misa pláva na hladine a neponára sa na dno.

FUC89WXHS18CF1O.MEDIUM

Potom zakryte vekom tak, že ho obrátite naopak.

FB5DGDHHS18CF2E.LARGE

Na pokrievku uložíme ľad – jeho množstvo závisí od toho, aké veľké veko je. V procese môžete nový ľad, podľa toho, ako rýchlo sa bude ľad na pokrievke topiť. Ľad slúži na urýchlenie procesu kondenzácie. Môžete postupovať aj bez ľadu, ale bude to trvať omnoho dlhšie.

F580HS2HS18CF0V.MEDIUM

Keď pokrievku nadvihnete, môžete vidieť, malé kvapôčky vody, ktoré sa zachytávajú na vnútornej strane pokrievky a padajú späť do sklenenej misy.

FAB3T8MHS18CEZP.MEDIUM

Ak máte v sklenenej mise dostatok vody – prípadne sa obávate, že väčšiu váhu by misa neudržala, vyberte ju z hrnca a prelejte do čistej sklenenej nádoby.

FPFYLQ2HS18CF1P.MEDIUM

FD0J6GIHS18CF32.MEDIUM

zdroj: instructables

Dnes najobľúbenejšie