zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Fyzioterapeut poradil najrýchlejšiu pomoc na boľavé nohy, ktoré vám nedajú spať: Toto zaberá najrýchlejšie a nič za to nedáte!

Väčšina populácie po 40-tke  trpí občasnými, alebo dokonca pravidelnými bolesťami kolien, členkov alebo chodidiel, ktoré môžu časom prerásť až do chronických stavov.

Kúpeľ nôh, ktorá uľaví  od bolesti nôh, zbaví vás opuchov a únavy

Zmiešajte 1-2 šálky octu z jablčného octu so šiestimi šálkami teplej vody a namočte si nohy do tejto tekutiny, nechajte máčať,  kým sa voda neochladí. Tento kúpeľ je vynikajúci aj pri pocite ťažkých a opuchnutých nôh – môže za to vysoký obsah draslíka pomáha znížiť zadržiavanie tekutín, čo je častou príčinou opuchov nôh. Funguje to aj proti nepríjemnému mravčeniu v nohách, pre ktoré som často mala problém zaspať, určite skúste je to neškodné a môže vám to po ťažkom dni padnúť naozaj dobre.

Jednoduché pohyby, ktoré dokážu zázraky

Renomovaný fyzioterapeut zostavil súbor jednoduchých pohybov, ktoré rýchlo pôsobia priamo proti bolesti a dokážu z dlhodobého hľadiska zabrániť tomu, aby sa problémy stupňovali. Tu sú jeho jednoduché, názorné spôsoby, ako bolesť poraziť už v prvých sekundách. A čo je najdôležitejšie, budete sa cítiť dobre.

Zdvihnuté päty

Postavte sa za čelo stoličky a uchopte ho oboma rukami.

Ohnite jednu nohu v kolene a zdvihnite ju tak, že lýtko a stehno budú v ostrom uhle.

Pomaly zdvíhajte členok druhej nohy, až kým nestojíte celkom na špičke. Zároveň s členkom dvíhame aj dlane tak, že prsty sú takmer vyrovnané.

Pomaly vrátime pätu späť na podlahu. Opakujte 10-15 x pre každú nohu. Toto cvičenie pôsobí proti bolesti kolien a systematicky posilňuje svaly kolena a okolité svaly.

Chodenie po špičkách

Toto je jednoduché cvičenie, ktoré môžete urobiť pri bežných domácich prácach, alebo keď napríklad idete pozrieť do schránky. Jednoducho sa 10-15 minút prechádzajte po špičkách – až kým vydržíte. Takto posilníte klenbu na chodidlách, spevníte prednú časť chodidla a vyhnete sa nepríjemným kŕčom.

Členky

Ak sem-tam cítite členky, je veľmi pravdepodobné, že časom vám začnú robiť veľký problém. Koniec-koncov, držia váhu celého tela. Toto je najjednoduchší spôsob, ako ich spevniť. Keď sedíte, alebo stojíte, zdvihnite jednu nohu a pomaly robte vystretým chodidlom pohyby do kruhu. 10x urobte kruh smerom dovnútra a 10x smerom von, pre každú nohu.

Odpor

Budeme potrebovať pružnú tkaninu, ktorú upevníme okolo pevného kusu nábytku. Jednu nohu mierne ohnite v kolene a dajte pod druhú nohu. Popruh navlečte na nohu, ktorá je vyššie a pomaly ťahajte chodidlom pás smerom k sebe. Opakujte 10-15 x pre každú nohu. Cvičenie spevňuje lýtkové a vnútorné stehenné svaly, ktoré sú dôležité pre oporu kĺbov na nohe.

Zdravá klenba = zdravá noha

Možno si tento cvik pamätáte, keď ste boli deti. Ide len o to, že sa snažíme prsty zahnúť čo naviac dovnútra nohy. Skúste napríklad, či dokážete takto uchopiť ceruzku. Tento cvik má úžasný efekt proti kŕčom, spevňuje klenbu a predchádza veľkým bolestiam chodidiel. Opakujte 15x pre každé chodidlo.

Masáž pomocou tenisovej loptičky

 

Výborná na regeneráciu chodidiel a úpravu polohy členku. Robte čo najčastejšie večer pred spaním. Sadnite si a chodidlo položte na tenisovú lopičku. Posúvajte lopičku smerom od päty až k prstom. Ide o najjednoduchšiu cestu k zdravým chodidlám a navyše aj veľmi príjemnú. Robte toto cvičenie napríklad pred televízorom.

Akupresúrne body – ak ich viete nájsť, úľavu pocítite okamžite

Ak máte po dlhom dni boľavé nohy, dajte svoje dva palce na body na vašich chodidlách, ktoré vidíte na obrázku (medzi prstami 1 a 2, 4 a 5) a jemne ich masírujte 10 až 15 minút. že ste našli správne miesto budete cítiť už pár sekundách.

Zázrak s menom kapustový alebo kelový list

Mnohí hľadáme úľavu od bolesti a všetky odpovede na otázky ohľadom zdravia len v lekárni. Niekedy sa však oplatí čo-to sa priučiť aj z múdrosti našich predkov. Existujú okolo nás úžasné prírodné prostriedky, ktoré liečia, tlmia bolesť a nemusíte sa báť, že by ste si na nich niekedy vytvorili závislosť, alebo nedajbože uškodili svojmu zdraviu. Ak nechcete hltať deň-čo deň ibuprofén, mali by ste sa zoznámiť z zázrakom zvaným kapustový alebo kelový lis!

ošetrenie listových listov

Keď bolesti kĺbov nedávajú spať a obmedzujú vás v každodennom živote, je čas začať ich liečiť. Samozrejme, prvým krokom je návšteva lekára. Často sa však aj po nej ukáže, že bolesť je spôsobená opotrebením, chronickým zápalovým ochorením, alebo iným problémom, na ktorý lieky jednoducho neexistujú. Vtedy je čas siahnuť po niečom, čo je ohromným doplnkom konvenčnej liečby a dobre to poznali už naše babičky.

Prečo práve kapustový list?

ošetrenie listových listov

Táto obyčajná zelenina je doslova nabitá kyselinou askorbovou, kyselinou listovou a tiež kyselinou pantoténovej, čo znamená, že pomáha zmierňovať a liečiť zápal a tiež pôsobí proti bolesti . Tradičná medicína hovorí, že ak si list priložíme raz -zápal sa zmierni. Ak prikladáme každý deň po dobu 1 mesiaca, zápal sa výrazne zmierni, alebo celkom ustúpi.

ošetrenie listových listov

Zelné listy pomáhajú odstrániť zápaly, posilňujú kĺby, utlmia postihnuté miesto a dezinfikujú. Ale nezabudnite, že okrem vonkajšieho používania kapusty by mala byť zahrnutá do stravy. Takže môžete zabrániť výskytu chorôb alebo urýchliť zotavenie.

ošetrenie listových listov

A výhodou nie je len zloženie a rýchly účinok , ale aj dostupnosť produktu. Môžete si ho kúpiť kedykoľvek v priebehu roka, a to bude lacnejšie ako v prípade tabliet a masti.

4 spôsoby liečby zápalu a bolesti kĺbov pomocou kapustového listu

ošetrenie listových listov

  1. List umyte, alebo vezmite list, ktorý je hlbšie a krátko ho zahrajte nad parou. Potom natrite trochou medu a medovou stranou si priložte na koleno, obalte fóliou a nechajte pôsobiť cez noc. Opakujte každý večer po dobu aspoň 2 týždňov.
  2. Zmiešajte jednu časť medu, horčice a tri časti olivového oleja. Výslednú hmotu naneste na list kapusty. Potom priložte na koleno ako v predchádzajúcom prípade a nechajte pôsobiť 4 hodiny.
  3. Kapustový list zľahka naklepeme pod fóliou, aby pustil trochu šťavy. Priložte ku kĺbu a len ho obaľte fóliou. Kapustová šťava je veĺmi liečivá. Nechajte pôsobiť cez noc. 
  4. Popučte 2 tablety aspirínu a zmiešajte ich s 1 lyžičkou medu. Naneste na kĺb a prikryte kapustovým listom. Nechajte pôsobiť aspoň pár hodín.

Po kúre nezabudnite vždy opláchnuť pokožku a môžete naniesť bežný krém. Kapustový list je však pri dotyku s pokožkou príjemný a nespôsobuje alergické reakcie. Posledná aspirínová kúta sa odporúča na silné bolesti spôsobené zápalom – reuma a podobné vážne ochorenia. Kapustový list je výborný aj kožné zápaly a napríklad počas dojčenia na zapálené prsníky.

Najlepšie tipy pre zdravie