Vyprážaný syr si z času na čas dopraje každý z nás. Ako však docieliť, aby počas vyprážania syr nevytiekol na panvicu? Prinášame vám šikovné tipy, ktoré vám pomôžu s týmto, ale aj s ďalšími bežnými kuchynskými problémami.
Syr vám nevytečie
Základom je kúpiť si dobrý syr na vyprážanie. To je taký, ktorý má vyšší obsah tuku – minimálne 30 %. Takéto syry sú krémovejšie a oveľa lepšie držia tvar.
Skôr, ako sa pustíte do obaľovania, vložte syr na 10 minút do mrazáku. Po obaľovaní sa odporúča dať ešte na pár minút do chladničky.
Pri obaľovaní tento krok určite dodržte: syr obaľte 2x – máte tak istotu, že vám nevytečie
Vyprážajte VŽDY až vtedy, keď je olej dobre rozpálený. Syr smažte asi 1 minútu z každej strany a následne osušte papierovým obrúskom.
Ďalšie triky do kuchyne:
Aby malo kurča zlatisú kôrku, podlievajte ho počas pečenia tmavým pivom – zároveň mu to dodá aj na skvelej chuti.
Najlepšie nápady na váš e-mail
Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.
Prasknuté vajce vám počas varenia nevytečie, ak vodu osolíte.
Ak sa vám bábovka nedá vyklopiť z formy, na chvíľu obrátenú vo forme zabalíme do uteráku namočeného v studenej vode.
Chcete, aby bol váš závin na povrchu zlatistý a krásne chrumkavý? Nie je nič jednoduchšie, pred pečením ho jednoducho potrite žĺtkom rozšľahaným s trochou mlieka.
Ak nechcete aby hrianky – teda vyprážaný chlebík, nenasiakol toľko tuku, postriekajte ho pred pražením trochou vlažnej vody. Bude chutiť ešte lepšie a nebude taký mastný.
Ak chcete, aby sa s hmotou na prípravu pečeňových knedličkov do polievky lepšie pracovalo, nechajte ju 1 hodinu odležať v chladničke.
Chcete nadýchanejšie palacinky? Pridajte do cesta perlivú minerálku alebo trochu rumu.
Aby sa ryža nerozvarila, do vriacej vody pridáme lyžicu citrónovej šťavy, alebo niekoľko lyžičiek studeného mlieka.
Ak chcete získať perfektne ušľahaný sneh, bielky musia byť dobre vychladené. V prípade žĺtkov je situácia opačná – vyhovuje im izbová tepltoa.