zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Tam, kde zlyhajú tabletky, oni dokážu pomôcť prekvapivo rýchlo: 9 prastarých trikov, na ktoré sa takmer zabudlo, no v tomto sú neprekonateľné!

Každý z nás má občas pocit, že rada lekára alebo lekárnika mu neprináša taký efekt, aký by potreboval. Niekto lieky jednoducho nedokážu zázraky na počkanie.

Každý z nás má občas pocit, že rada lekára alebo lekárnika mu neprináša taký efekt, aký by potreboval. Niekto lieky jednoducho nedokážu zázraky na počkanie. Tieto triky a rady vznikli dávno predtým, ako vznikla moderná medicína. Mnohí ľudia však na ne nedajú dopustiť ani dnes. Ak ste zúfalí a na tieto problémy vám nič nezaberá, možno prichádza čas na to, aby ste vsadili na odporúčania našich predkov!

Na nechtovú mykózu

Odstrániť ju, najmä vtedy, ak je príliš rozvinutá, môže trvať aj mesiace. Veľmi výrazne môžete výsledok urýchliť vtedy, ak si budete nechty pravidelne potierať jablčným octom, alebo čajovníkovým olejom (Tea Tree oil). Ide o veľmi silné prírodné prostriedky proti plesni a baktériám. Všetci, ktorí túto kúru vyskúšali deklarujú zlepšenie už po pár dňoch.

Toto udrží kliešte a hmyz ďaleko od vás

Je zvláštne, že moderný výskum práve tento rok dospel k poznatku, že vonne oleje dokážu odplašiť kliešte lepšie, ako chemické repelenty. Cédrový, ružový olej, alebo mätový esenciálny olej nastriekajte na oblečenie a môžete vykročiť do prírody bez strachu.

Zbaví vás úzkosti pred spaním

Úzkosť je ako brnenie, ktoré vás zväzuje a vyčerpáva, ale nedovolí vám spať. Naši predkovia, najmä z južných oblastí zemegule prišli na geniálny spôsob, ako anxietu poraziť a dobre sa vyspať. Šálka teplého banánového čaju pred spaním zvýši hladinu magnézia a draslíka v krvi, to pôsobí na hormonálnu produkciu a odstráni pocity úzkosti a stresu. Na rovnakom princípe fungujú aj pilulky proti stresu a úzkosti. Pre lepšiu chuť skúste banán rozmixovať s teplým mliekom.

Upokojte popálenú pokožku

Popáleniny prvého stupňa sú bolestivé a dlho sa hoja. Ak to chcete urýchliť a zároveň sa popasovať s bolesťou, rozkrojte obyčajnú cibuľu a prikladajte si na bolestivé miesta. Túto fintu ma naučila moja babka a nedám na ňu dopustiť.

Trik, aby sa vám do ucha nedostala voda

Pred vstupom do bazéna, mora alebo Aquaparku, nakvapkajte si do každého ucha niekoľko kvapiek alpy (alebo alkoholu) zmiešanej s obyčajným octom. Pár kvapiek do každého ucha a voda sa vám dnu nedostane.

Na kašeľ a prechladnutie

Čaj s medom a citrónom bude omnoho silnejším liekom proti chrípke, ak doň pridáte trochu štipľavého korenia.

Stará pomôcka proti ľadvinovým kameňom

Pochádza zo starovek antickej ríše a tamojší lekári ju dávali pacientom, aby zvládli extrémne bolestivý problém Tento sirup vraj pomáhal už za pár dní.

Obličkový sirup

Budete potrebovať:

  • 230 ml olivového oleja
  • 230 ml javorového sirupu
  • 250 g medu
  • 250 g petržlenu
  • 1 citrón

Nakrájaný citrón rozmixujte v mixéri spolu s petržlenom, pridajte ostatné tekuté prísady a vymixujte do hladka. Hotovú zmes uskladnite v chladničke a užívajte 1 lyžicu na lačno hneď ráno.

V čom spočíva jeho úspech?

Petržlen patrí medzi prírodné diuretiká a spolu s citrónom, ktorý zvyšuje hladinu kyslosti moču, núti obličkové kamene rozkladať sa. Olej pôsobí ako mazivo a med je skvelý vďaka antibiotickým účinkom.

Klinček na bolesť zubov

Bolesť zubov patrí k najhorším bolestiam vôbec. Ak nás postihne náhle, alebo napríklad na dovolenke, často sme nútení zápasiť s ňou do zásahu zubára pomocou vlastných  metód. Ľudia načastejšie siahajú po liekoch proti bolesti, avšak poznáme aj lepší trik. Obyčajné korenie klinčeky vás dokáže zbaviť bolesti rýchlo, jednoducho a prirodzene. Klinčeky môžete jednoducho požuť v ústach alebo si pripraviť odvar a vypláchnuť si ním ústa. Klinčeky sú v medicíne uznávané ako prírodné anestetikum a tiež pôsobia antisepticky.

Proti migréne

Potrebujeme 40% alkohol a 50 g sušených byliniek – rovnakým dielom sušenú rimbabu (vňať, alebo len lístky), mätu aj medovku lekársku. Sušené listy zalejeme vodkou tak, aby ich celkom pokrývala a siahala nad bylinky. Nádobu zavrieme a pretrepeme. Odložíme na tmavé miesto a sem-tam obsah pretrepeme. Necháme lúhovať asi 3-4 týždne a potom je tinktúra pripravená. Skladujeme na tmavom a chladnom mieste. Keď prichádza migréna, užijeme 1/4 lyžičky tinktúry a opakujem každú pol hodinku, kým migréna neodozneje  – najviac som si dala 4x.

Najlepšie tipy pre zdravie