zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Väčšina žien po 40-tke má problém s tukom na bokoch: Zabudnite na dlhé hodiny v posilňovni, týchto 7 cvikov funguje expresne rýchlo!

Máme pre vás 7 najúčinnejších cvikov, ktoré expresne pomôžu najmä s týmito rizikovými partiami. Skúste a sami uvidíte rozdiel už po pár dňoch! 

Tuk na bokoch patrí presne k tým strašiakom, s ktorým sa musí vysporiadať nejedna žena najmä v období menopauzy a po nej. V dôsledku zemnej hormonálne aktivity sa mení aj metabolizmus a objavujú sa isté rizikové partie. K nim nepochybne patrí aj oblasť bokov – bočné strany chrbtice, brucha a panvy patria presne k tým miestam, kde sa tuk drží najviac. Zbaviť sa ho však vôbec nie je jednoduché, pretože mnohé cviky – hoci aj veľmi náročné na tieto partie vôbec nefungujú. Máme pre vás 7 najúčinnejších cvikov, ktoré expresne pomôžu najmä s týmito partiami. Skúste a sami uvidíte rozdiel už po pár dňoch!

Ruský twist

Ľahnite si na zem a nohy pokrčte v kolenách. Najskôr robte cvik tak, že chodidlá budete mať položené na zemi.
Zdvihnite hornú časť tela tak, aby trup a podlaha vytvárali 45 stupňový uhol.
Chrbát držte vysretý, ruky spojte dlaňami a vystrite. Pomaly natáčajte trup na jeden a na druhý bok. Po týždni by ste mali byť schopní urobiť cvičenie so zdvihnutými chodidlami (viď obrázok).  Opakujte 15x 30 sekúnd oddych a opäť 15x.

Plávanie na suchu

Ľahnite si tvárou k zemi, ruky vystrite pred seba. Striedavo zdvíhajte ľavú ruku – pravú nohu a naopak. Nezabúdajte správne dýchať. Opakujeme 30x – 15x pre každú nohu.

Natáčanie

ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a nadvihnite hrudník. Striedavo sa natáčajte na ľavú a na pravú stranu pričom ruky a trup máte stále vystreté.Opakujeme 30x.

Kobra

Ľahnite si tvárou k zemi. Najskôr cvičenie robte bez závažia, po týždni si vezmite aj malé činky alebo iné závažie. Opakujeme 30x presne tak, ako vidíte na videu.

Superman

Podobné, ako plávanie na suchu. Akurát naraz zodvihnete ruky aj nohy. Opakujte 15x.

Perfektné na tuk na bokoch hrudníka

Vezmite si dve rovnako ťažké závažia – napríklad dve rovnaké plné flaše, ak nemáte činky. Postavte sa tak, že nohy máte na šírku ramien. Ruky pripažte a ohnite v lakťoch. Ruky v tejto polohe zodvihnite do strán a opäť pripažte. Opakujte 30x v tejto polohe a 15x s vystretými rukami.

Boky, stehná a ploché brucho

Ľahnite si na podložku, ruky rozpažte a medzi kolená si dajte loptičku. Pokrčte kolená a zodvihnite nohy. Natáčajte nohy striedavo na pravú stranu, do východiskovej polohy a na ľavú stranu. Opakujte 10x pre každú stranu.

Najlepšie tipy pre zdravie