zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

60-sekundový test: Chcete sa dozvedieť niečo vašom zdraví? Urobte si jednoduchý test s lyžičkou a vreckom!

Ak sa dlhšiu dobu necítite dobre, alebo sa jednoducho chcete dozvedieť niečo o svojom zdraví, máte skvelú príležitosť. Test s lyžičkou a igelitovým vreckom vám dá rýchly obraz o tom zdravotne ste.

Ak sa dlhšiu dobu necítite dobre, alebo sa jednoducho chcete dozvedieť niečo o svojom zdraví, máte skvelú príležitosť. Test s lyžičkou a igelitovým vreckom vám dá rýchly obraz o tom, ako na tom zdravotne ste.

Najviac informácií sa dozvieme z úst!

Zuby, dýchacie cesty, stav metabolizmu či zdravie obličiek – to všetko môžeme zistiť z našich úst. Potrebujeme na to len dve veci – lyžičku a plastové vrecko.

Jazyk je veľmi dôležitým orgánom nielen na rozpoznávanie chutí a spracovanie potravy, ale dokáže skvele indikovať aj náš zdravotný stav. Povlak na jazyku – predovšetkým jeho farba – poskytuje informácie o tom, či sme zdraví alebo naše telo neukrýva problém, ktorý sa zatiaľ naplno nemusel prejaviť.

Ako na to?

Pomocou lyžičky zotrite z jazyka povlak – je to nepríjemné, no pokúste sa získať ho z čo najväčšej blízkosti hrdlu. Lyžičku teraz zabaľte do igelitového vrecka a preložte pod silnú žiarovku. Čím silnejšie svetlo, tým rýchlejšie porastú baktérie na lyžičke a tým viditeľnejší bude výsledok vášho testu.

Čo môžeme vidieť?

Ak povlak ostáva čistý, je to ten najlepší výsledok a signalizuje, že ste zdravý.

Ak vidíte, že povlaku je veľmi veľa – nie je čistý, ale má podivné sfarbenie (žltkasté, sivé..), najpravdepodobnejšie ide o problém v ústnej dutine – zápal ďasien, kaz, zápal mandlí, afty, alebo iné problémy. So zmenou farby súvisí aj nepríjemný zápach.

Čo ďalej môže podivná farba a zápach signalizovať?

Problémy s dýchacími cestami, obličkami, poruchy metabolizmu alebo hormonálne problémy. Ak je z neho cítiť amoniak môže ísť o problémy s obličkami a ak acetón, možnosťou je diabetes. Ak chcete mať istotu, prípadne sa dlhšie necítite dobre, rozhodne navštívte lekára a on vám urobí všetky potrebné vyšetrenia, ktoré možné problémy špecifikujú. Netreba však panikáriť, ako sme už uviedli skôr, najčastejšie ide o problémy v ústnej dutine, ktoré sa dajú ľahko napraviť.

zdroj: vysetrenie.zoznam

Najlepšie tipy pre zdravie