Už som tento tip videla aj inde na internete, priamo od ľudí. A som rada, že sa to stále používa a že to stále pomáha. Ide o skutočne starú metódu, ktorú používala už prababka, babka a teraz používam aj ja. Voláme to antipostrek :-).
Milka V.
Medený drôtik
Rajčiny, ktoré vysádzame vo fóliovníku nám už piaty rok rastú do sily a krásy bez hnojív a chémie z obchodu. Tiež sa netreba obávať plesne. Všetko, čo sme urobili je to, že sme sa vrátili k starému triku našich predkov. Všetko, čo musíte urobiť je prepichnúť priesadu nad zemou medeným drôtikom o priemer 1-2 mm, ktorý má dĺžku asi 2 cm. Netreba počas celej sezóny žiadny postrek chémiou.
Ďalšie finty našich starých nám s medenákmi a klincami
Medené mince sú výborné na odplašenie slimákov. Meď v pôde je pre ne nepríjemná a cítia ju už z diaľky.
Najlepšie nápady na váš e-mail
Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.
Naše babičky vedeli, že kvalita pôdy ovplyvňuje farbu kvetov hortenzie. Kedže vedeli, že najkrajšie hortenzie rastú v kyslejších pôdach, používali pre získanie modrého sfarbenia trik s mincou. Jednoducho zapichli do zeminy v blízkosti hortenzie mince alebo klince a prípadne dodávali pôde kyslosť zalievaním zriedeným octom. Výsledkom boli hortenzie s krásnym modrým odtieňom, ktorým sa zároveň v kyslej pôde dobre darilo.
Krásna dekorácia a pomoc v jednom
Stará bowlingová, alebo iná pevná guľa oblepená medenákmi. Je to výborná prevencia proti slimákom, ktorý meď cítia už zdiaľky a je pre nich veľmi nepríjemná Keď dáte takúto loptu do blízkosti hortenzií, zásobuje pôdu kyslosťou – kvety budú mať blankytnú farbu a rastlinke sa bude lepšie dariť!