zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

5 000 rokov starý trik proti bolesti funguje už za pár sekúnd

Poznáte tú neznesiteľnú bolesť krku a ramien, ktorá prichádza z vašej ruky? Zbaviť sa jej vám pomôže prastará metóda, ktorá naozaj funguje.

Ak trávite väčšinu pracovného času písaním, možno ste zaznamenali bolesť ruky, ktorá vyžaruje až do krku či ramena. Zbaviť sa jej však nemusí byť až také ťažké. Podľa Jill Millerovej, ktorá sa považuje za odborníčku na jogu, vám k tomu postačí obyčajná tenisová loptička.

Všetko je o správnom tlaku

Princíp úľavy od bolesti spočíva v tom správnom tlaku, preto sa hovorí, že pri tomto probléme pomôže 5-tisíc rokov stará technika, teda akupresúra. Jej korene siahajú až do Číny, kde sa používala už pred tisíckami rokov.

V modernejšom ponímaní si môžete pomôcť tenisovou loptičkou. Umiestnite ju na tvrdý povrch a položte na ňu dlaň. Palec majte od ukazováka ďalej a dlaňou tlačte na loptičku tak, aby sa končeky prstov dotýkali povrchu. Po chvíli začnite robiť dlaňou pohyb ako pri odšťavovaní ovocia. Nakoniec ruky zdvihnite nad hlavu.

Rýchle uvoľnenie bolesti aj v prípade, že nemáte po ruke loptičku, sa dá dosiahnuť aj obyčajným stláčaním mäkkého priestoru medzi palcom a ukazovákom po dobu dvoch až troch minút.

Najlepšie tipy pre zdravie