zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

19 rád zo starých kníh, ktoré vám pomôžu v kuchyni a zlepšia zdravie

Týchto skvelých 19 trikov vám nesmierne uľahčí život. Ide o rokmi overené triky, ktoré sme pre vás zozbierali zo starých kníh.

Týchto skvelých 19 trikov vám nesmierne uľahčí život. Ide o rokmi overené triky, ktoré sme pre vás zozbierali zo starých kníh.

1. Najchutnejšie hamburgery sú z mletého mäsa, ktoré sme nechali odstáť po dobu 5-6 hodín spolu s nakrájanou cibuľou, soľou a korením v chladničke.

2. Bolesti hrdla sa zbavíte pomocou horúceho mlieka a kardamónu – tento nápoj rýchlo pomôže zmierniť zápal.

3. Ak si potrebujete rýchlo zakúriť, spomeňte si na čipsy! Horia lepšie ako drevo poliate akoukoľvek horľavinou a fungujú perfektne na rozpálenie vlhkého palivového dreva.

4. Popálená koža nebude tak veľmi bolieť a rýchlejšie sa zahojí, ak ju potriete zubnou pastou.

5. Zemiaky sa uvaria rýchlejšie, ak do vody pridáte trochu masla.

6. Ako možno skontrolovať čerstvosť vajec? Čerstvé vajcia klesajú ku dnu, ak ich umiestnite do nádoby so studenou vodou.

7. Čo môže nahradiť vajcia do cesta? Ak ide o cesto na koláč, nahradia ich banány. Polovica banánu je ekvivalentom jedného vajca.

8. Ako odstrániť škvrny od lepidla zo skla? Odstrániť škvrny od lepidla zo skla pomôže obyčajný rastlinný olej. Olej na problémovej oblasti nechajte pôsobiť 10 minút a zotrite obrúskom.

9. Ak chcete, aby sa strukoviny uvarili rýchlejšie: Zabudli ste namočiť fazuľu alebo hrach? Varte fazuľu v neslanej vode, a pridajte lyžicu studenej vody každých 7-10 minút. Fazuľa sa tak uvarí oveľa rýchlejšie.

10. Ak chcete odstrániť škvrny od farby z oblečenia, pomôže acetón. Natrite ním znečistené miesto pred praním. Ak je odev veľmi znečistený, pomôže amoniak.

11. Praskli vám vajíčka pri varení? Rozbité vajíčka môžete variť na parnom kúpeli alebo ich použiť v šalátoch či sendvičoch.

12. Ako rýchlo vysušiť premočené topánky? Pomôže vám soľ! Nasypte soľ do ponožky a ponožku vložte do topánky. Ak je topánka veľmi premočená, proces opakujte s novou suchou soľou. Soľ nasaje vlhkosť naozaj veľmi rýchlo.

13. Mlieko sa uvarí rýchlejšie, keď doň pridáte štipku cukru.

14. Syr postrúhate ľahšie, ak strúhadlo potriete rastlinným olejom. Okrem toho strúhadlo aj ľahšie umyjete.

15. Ako sa zbaviť nepríjemných pachov v kuchyni? Odstrániť nepríjemný zápach v kuchyni je veľmi jednoduché: nalejte 1 polievkovú lyžicu octa na panvicu a nechajte zovrieť až do úplného odparenia.

16. Ako prebrať k životu vyschnutý citrón? Dajte ho na pár hodín do misky s vodou.

17. Ako upokojiť bolesť hlavy? Ťažkú pulzujúcu bolesť hlavy môžete poraziť tak, že si natriete čelo plátkom citróna. Citrusová vôňa vás celkom upokojí.

18. Rozbité sklo ľahko pozbierate pomocou plastelíny.

19. Zažívate stresujúcu situáciu? Ak sa chcete rýchlo upokojiť, priložte si prst na bod medzi nosom a ústami a držte ho po dobu 3 sekúnd. Táto metóda môže pomôcť, aj pri veľkom vzrušení!

Najlepšie tipy pre zdravie