zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

13 zdravotných problémov, na ktoré funguje obyčajná citrónová šťava: A nemusíte ju len piť – fantázia!

Konzumácia citrónovej šťavy (šťava z pol citróna s 1 pohárom horúcej vody) hneď zrána stimuluje tráviaci systém, čo zase zlepšuje schopnosť tela absorbovať živiny. Zlé vstrebávanie živín môže spôsobiť, že cítite hlad, aj keď hladní nie ste. Čistá citrónová šťava čistí vaše chuťové bunky na ceste do žalúdka. Akonáhle je už vo vašom organizme, pomáha jemne prepláchnuť obličky a zbaviť pečeň odpadov a toxínov. Vo výsledku vám to tiež pomôže očistiť lymfatický systém. A to nie je všetko!

13 problémov, pri ktorých sa oplatí piť pravidelne citrónovú vodu:

Akné. Voda s citrónom môže zabrániť tvorbe akné a čiernych bodiek. Stačí si párkrát do týždňa pretierať tvár tampónom namočeným do citrónovej šťavy. Ide o metódu hĺbkového čistenia.

Slabá imunita.  Citrónová voda  (hovoríme o vode s čerstvou šťavou z citrónu) stimuluje imunitný systém a pomáha rýchlo odhaľovať a eliminovať patogény.

Nadváha. Vitamíny v citrónoch regulujú hladinu cukru v krvi. Citrusové plody sú tiež bohaté na pektín, ktorý pomáha kontrolovať pocit hladu. Citrónová šťava je tiež schopná zlepšiť trávenie a stimulovať produkciu žlče.

Problém s žlčníkom. Ak máte problémy s žlčníkom a máte bolesť pri močení – pite vodu s citrónovou šťavou pri každom jedle.

Chrípka a nachladnutie.  Vitamín C citrónoch pôsobí ako priridzený antioxidant. Jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú telu rýchlo sa zotaviť z chrípky a prechladnutia.

Reflux. Voda s citrónom uľahčí váš stav. Po dvoch týždňoch užívania citrónovej vody sa problém s refluxom zlepší.

Slabé nechty.  Citrónová šťava posilňuje nechty a odstraňuje biele škvrny .

Otrava jedlom. Ak idete na výlet, citrónová voda pomôže predchádzať problébom spôsobeným konzumáciou nekvalitného/pokazeného jedla a prekonávať zažívacie problémy.

Fibromyalgia. Citrónová voda a čistá citrónová šťava vám pomôžu vyrovnať sa s vyčerpaním spôsobeným fibromyalgiou.

Zápal. Je to zvláštne, ale citrón pomôže neutralizovať kyslosť. Dokáže tak  zastaviť alebo predchádzať zápalovým procesom.

Bolesť svalov po cvičení. Pite citrónovú vodu vždy po náročnom tréningu na neutralizáciu účinkov kyseliny mliečnej a zmiernenie bolesti.

Opuch a bolesť kĺbov. Citrónová šťava znižuje akumuláciu kyseliny močovej v kĺboch ​​a tým zabraňuje zápalu a artritíde.

Najlepšie tipy pre zdravie