11 kreatívnych spôsobov, ako využiť plastové flaše

Premeňte plastové fľaše na estetické bytové doplnky a užitočné pomôcky v domácnosti alebo v záhrade.

Plasty predstavujú veľmi problematický typ odpadu. Keďže všetci poznáme negatívne vplyvy plastových odpadov na naše životné prostredie, stále častejšie sa zdôrazňuje význam recyklácie plastov. My vám prinášame 11 originálnych spôsobov, ako využiť prázdne plastové fľaše. Premeňte ich na estetické bytové doplnky, užitočné pomôcky v domácnosti alebo v záhrade. Nezabúdajte, že kreativite sa medze nekladú.

Kvetinový štetec

Dno fľaše namočte do farby a potom ho jednoducho odtlačte na papier. Pre deti je to vynikajúca alternatíva k maľovaniu prstami.

Podnožka

Fľaše navzájom spevníme a ich vrch prikryjeme vankúšom. Následne celý objekt pokryjeme farebnou látkou a pohodlná podnožka je na svete.

Snehové vločky

Inšpirácia na tohtoročnú vianočnú výzdobu. Dno plastových fliaš odstrihneme a ľubovoľne vyzdobíme.Kvetináč na pestovanie byliniek

Fľašu prerežte a spodnú časť ľubovoľne vyzdobte napríklad do podoby tváre. Potom zasaďte semienka a o pár týždňov budete mať milú, vlasatú postavičku.

Rýchly postrekovač

Postrekovač sa pri starostlivosti o záhradku vždy hodí. Ak momentálne žiaden nemáte, môžete si ho jednoducho vytvoriť z plastovej fľaše.Vertikálna záhradka

Tip pre všetkých, ktorí nemajú veľa priestoru a predsa chcú pestovať rastliny. Využite fľaše ako mini črepníky, ktoré zavesíte na vonkajšiu stenu vášho príbytku.

Mini skleník

Rastlinkám sa bude dariť v chránenom a teplom prostredí vo vnútri plastovej pokrývky. Nezabudnite na fľaši vyrobiť malé otvory pre dobrú cirkuláciu vzduchu.


Jednoduché krmidlo pre vtáky

Fľašu stačí zavesiť na strom, naplniť ju semienkami a hostina pre vtáčiky sa môže začať.


Praktické skladovanie

Použite hrdlo fľaše na vytvorenie jednoduchého a praktického skladovania strukovín a obilnín.

Dizajnový luster

Stačí vystrihnúť dno plastových fliaš, jednotlivé kúsky spojiť dokopy a dizajnový kúsok v podobe svietidla je na svete.

Tienidlo na okno

Toto tienidlo je vyrobené výhradne z plastových fliaš a môže byť skvelým doplnkom vašich okien.

zdroj: dobrenoviny

Dnes najobľúbenejšie